1. Новини Закарпаття
  2. >

Яким спеціалістам на Закарпатті сьогодні платять більше, ніж торік

05.03.2019 19:38 Бізнес

У кого в 2018 році зростали зарплати.

У кого в 2018 році зростали зарплати.

Темпи зростання ринку праці в 2018 році збільшилися на 7-10%, порівняно з 2017 роком. Про це йдеться в звіті, який опублікував холдинг Анкор.

У дослідженні зазначається, що ще одним яскравим трендом 2018 року стало продовження нерегульованого відтоку за кордон не тільки висококваліфікованих фахівців, але й представників робочих спеціальностей, пише Мінфін.

IT ринок

2018 рік зіграв важливу роль для IT ринку України. Україна увійшла в топ-25 найбільших експортерів інтелектуального продукту в світі, за даними International Trade Centre, а в рейтингу інновацій наша країна перескочила відразу сім ступенів і опинилася на 43 місці зі 126 країн!

40% витрат в IТ сфері в 2018 році було направлено на програмне забезпечення та хмари для сховища даних. В середньому, штат компаній збільшився на 15%, а зростання заробітних плат — на 13%.

Найбільшу заробітну плату компанії пропонують технічним менеджерам, DevOps інженерам, Data Science та машинне навчання, так само back-end програмістам. Несподіваним виявився факт спаду затребуваності і зарплат в напрямку мобільних розробок та ігор.

IT-галузь має великі плани на 2019 рік. Значний відсоток інвестицій спрямований на штучний інтелект, віртуальну реальність, машинне навчання і автоматичне прийняття рішень. Планується запуск 5G-рішень для корпоративного сектора.

Також до 2020 року планується вирішити питання зі зберіганням даних, так як незабаром типові сховища не зможуть вмістити всю інформацію. Найбільшим затребуваними, за нашими прогнозами, будуть DevOps інженери, Java розробники, blockchain розробники та test automation інженери.

Планується підвищення заробітних плат на 15-20% і, як і раніше, в більшості компаній вони прив'язані до курсу долара. На початку 1 кварталу 2019 року кількість вакансій збільшилася на 23% у відношенні до 1 кварталу 2018.

Медицина та фармація

Ринок медицини та фармації демонструє стабільне зростання, проте спостерігається зростаючий дефіцит професійних кадрів. Роботодавці утримують своїх співробітників, так як знайти заміну стає вкрай складно, особливо з урахуванням збільшення релокації (переїзду на інше місце в рамках однієї компанії) професійних кадрів в Європу. Закладене в бюджеті компаній зростання фонду заробітних плат +10/15% не покриває запити фахівців, які готові розглядати перехід в іншу компанію за умови + 30-40% до існуючої заробітної плати. При цьому, за нашими даними, молоді фахівці не часто прагнуть напрацювати експертизу, а орієнтовані на фінансові умови.

Найбільш затребуваними на ринку, як і раніше, є медичні представники, менеджери по роботі з ключовими клієнтами, регіональні менеджери, фахівці з реєстрації і фармаконагляду.

Банки та фінансові послуги

У 2018 році на ринку банків і фінансових послуг компанії зверталися за пошуком фахівців середньої ланки для зміцнення функції продажів і закупівель. З боку страхових компаній був інтерес до підбору фахівців з врегулювання збитків, а також до фахівців з документообігу.

У другій половині 2018 року фінансові компанії підвищили заробітні плати для співробітників, в середньому, на 10%.

HR, бухгалтерія та юриспруденція

У 2018 році на ринку inhouse (HR, бухгалтерія та юриспруденція) збільшилася кількість і вакансій, і резюме в сфері управління персоналом, юриспруденції, та особливо в сфері бухгалтерії та фінансів.

Найактивнішими пошуковцями у 2018 році були бухгалтера на різні ділянки, в основному, через бажання претендентів збільшити рівень доходу. Зросла кількість вакансій у сфері оподаткування, у фінансових та юридичних аспектах.

Підвищення попиту на бухгалтерів і юристів пов'язане, швидше за все, з постійними змінами в законодавчій базі, в податковому кодексі України, а також з появою подібних позицій в структурах компаній. У порівнянні з 2017 роком, у 2018 році кількість резюме в сфері HR збільшилася майже на чверть, причиною чому були, в основному, організаційні та структурні зміни в компаніях.

В середньому, зарплати на вищевказані позиції у 2018 зросли в національних компаніях на 10%, а в міжнародних компаніях — до 15%, в порівнянні з 2017 роком.

Нагадаємо, пожежа у "глибинці" Закарпаття забрала життя мешканця села Серне

Читайте на ГК:Чого боїться угорське населення та чи покращуються українсько-угорські взаємини: відомий експерт дав чіткі відповіді
Читайте на ГК:"Господар Карпат" вже прокинувся: величезний звір почав "патрулювати кордон" (ФОТО)
Читайте на ГК:Гороскоп на 4 квітня для всіх знаків Зодіаку
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська