1. Новини Закарпаття
  2. >

НБУ рекомендує банкам бути обережними через "брудні" гроші політиків

04.03.2019 23:09 Бізнес

Нацбанк попередив банки про схему відмивання політиками "брудних" грошей. Схема з ОВДП використовується публічними діячами та пов'язаними з ними особами.

Нацбанк попередив банки про схему відмивання політиками

Національний банк рекомендував банкам приділяти більше уваги моніторингу фінансових операцій клієнтів з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованими в іноземній валюті. Про це повідомляє прес-служба НБУ. 

Як наголошується в листі НБУ, характер таких операцій може свідчити про легалізацію "брудних" коштів. Йдеться про так звані циклічні операції, особливістю проведення яких є купівля юридичними особами за вищою ціною і продаж за більш низькою (тобто, зі збитком) ОВДП з однаковим ISIN-кодом протягом короткого проміжку часу, зокрема, одного робочого дня. 

Зазначена схема може реалізовуватись через фінансових посередників на фондовому ринку і відбуватися в кілька етапів: 

- на першому етапі брокер, діючи від свого імені за рахунок і на замовлення юридичної особи, купує у банку пакет ОВДП, далі він продає, а інший брокер купує вказаний пакет ОВДП за ціною, нижчою від придбання (але в межах ринкових цін), діючи за рахунок і на замовлення фізичної особи;

- цей же пакет ОВДП знову за більшою ціною викуповує перший брокер, який діє від свого імені, але за рахунок і на замовлення юридичної особи, в подальшому він знову перепродує пакет ОВДП на користь фізичної особи за нижчою ціною, а фізична особа здійснює його подальший продаж банку за привабливішою ціною;

- в результаті таких циклічних операцій фізична особа отримує інвестиційний дохід, а юридичні особи - інвестиційний збиток у такому ж розмірі. 

"Така схема отримання інвестиційного доходу використовується клієнтами банків, зокрема, українськими громадськими діячами, близькими і пов'язаними з ними особами з метою штучного формування доходів і подальшої їх легалізації під час декларування", - йдеться в повідомленні НБУ. 

Нагадаємо, що НБУ планує зменшити використання готівки.

Читайте на ГК:У СІЗО з'являться платні камери підвищеного комфорту - Мін'юст
Читайте на ГК:Богослужіння на Великдень: де й о котрій дивитися
Читайте на ГК:Курс валют на 18 квітня: гривня без змін
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська