1. Новини Закарпаття
  2. >

Українець створив першу криптогривну на блокчейні Ethereum для масового використання

01.03.2019 15:28 Бізнес

Криптогривна (токен UAH) — це так званий стейблкоін (аналог USDT), що один до одного прирівнюється до української гривні і забезпечений нею.

Криптогривна (токен UAH) — це так званий стейблкоін (аналог USDT), що один до одного прирівнюється до української гривні і забезпечений нею.

Що це означає

    Криптогривна (токен UAH) — це так званий стейблкоін (аналог USDT), що один до одного прирівнюється до української гривні і забезпечений нею.
    Іншими словами — це цифрова гривня (1 USD приблизно дорівнює 26,8 токенів UAH).
    Криптогрівна користується популярністю: більше 2 500 людей купили її ще до виходу на криптобіржі, де вона буде доступна для покупки.

Чому це може стати революцією в платежах

    Використання криптогривні — це прямий банкінг без участі посередників і банків, а значить, він дешевший і до того ж на блокчейні (технологія, яку сьогодні впроваджують найбільші банки і компанії світу для економії витрат і прозорості операцій).

Переваги використання криптогривні:

    Висока швидкість транзакцій (вище, ніж у SWIFT-переказів).
    Відсутність прихованих комісій.
    Відсутність обмежень в міжнародних платежах (наприклад, відправка родичам в Україну).
    І найголовніше: комісії в десятки разів менше банківських. Наприклад, стандартна банківська комісія — 0,5-1,5%, і за відправку 10 000 гривень комісія складе 50-150 гривень. При використанні криптогривні комісії немає, існує тільки плата за використання блокчейна Ethereum (для всіх користувачів), і вона не залежить від суми. За транзакцію 10 000 UAH відправник заплатить 0,1-0,4 копійок (порахувати комісію можна заздалегідь).
    Користуватися криптогривнею може будь-який користувач (фізособа, юрособа) без реєстрації і верифікації. Потрібен тільки криптогаманець.

Як користуватися криптогривнею

    Створити ERC20-гаманець, використовуючи популярні додатки для iOS, Android, Mac і ПК: Myetherwallet, Trust Wallet, Metamask і інші.
    Купити криптогривну на криптобіржах (токен вільно торгується на найбільших біржах) або через смарт-контракт (відправляєте Ethreum і отримуєте криптогривну).
    Якщо потрібно конвертувати UAH назад в готівку на платіжну карту, то можна використовувати криптобіржі або, як заявлено на офіційному сайті криптогривні, через конвертор, що буде запущений пізніше.

Чим забезпечена криптогривна

    Одна криптогривна UAH забезпечена однією українською гривнею. Користувач має можливість в будь-який момент провести конвертацію.

Масова адаптація

    Криптогривна спрямована на вирішення щоденних проблем користувачів. Українському бізнесу, як і звичайному користувачеві, токен може принести зниження витрат і лімітів в міжнародній торгівлі, а також збільшення кількості безпечних транзакцій.
    Для державного сектора криптогривна — це прозорість при держзакупівлях. На блокчейні можна простежити всі транзакції, зберігаючи при цьому конфіденційність (за це користувачі люблять біткоіни і подібні криптовалюти), пише Мінфін.

Нагадаємо, автоматична індексація пенсій стартувала сьогодні в Україні

Читайте на ГК:Українцям дозволять голосувати онлайн на виборах восени
Читайте на ГК:Тікаючи, браконьєр здійснив наїзд на прикордонника
Читайте на ГК:На українських АЗС стрімко зростають ціни на автогаз
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська