1. Новини Закарпаття
  2. >

НБУ планує зменшити використання готівки

28.02.2019 23:10 Бізнес

Національний банк України запланував змінити сферу використання готівки в бік звуження, а саме знизити граничну суму розрахунків готівкою суб’єктів господарювання з фізособами з 50 000 до 15 000 грн.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.  

У повідомленні говориться, що Нацбанк розробив і пропонує для обговорення проекту постанови “Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні”.

В проекті документа НБУ також пропонує обмежити до 15 000 грн готівкові розрахунки довірених осіб суб’єктів господарювання, що отримали гроші під звіт.

Крім того, Нацбанк планує зобов’язати суб’єктів господарювання при знятті готівки з поточних рахунків надавати за запитом банку підтверджуючі документи про таких готівкових розрахунках для вивчення клієнта.

У той же час, йдеться в повідомленні, гранична сума готівкових розрахунків фізичних осіб з суб’єктами господарювання у розмірі до 50 000 грн включно залишиться без змін.

Крім того, безготівкові розрахунки суб’єктів господарювання можуть здійснюватися без будь-яких обмежень, і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

У повідомленні також сказано, що Нацбанк приймає зауваження та пропозиції до проекту до 27 березня.

Нагадаємо, що в Україні з 1 травня ціна на газ зросте на 15%.

Читайте на ГК:Верховний Суд відхилив позов проти Зеленського щодо розпуску Верховної Ради - DW
Читайте на ГК:Кількість хворих на кір українців перевищила 50 тисяч осіб
Читайте на ГК:В Україні зросла ціна на автогаз
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus