1. Новини Закарпаття
  2. >

Стало відомо, що Нацбанк відклав впровадження IBAN

26.02.2019 09:24 Бізнес

На прохання банківської спільноти Нацбанк відстрочив введення міжнародного номера банківського рахунку IBAN.

Про це йдеться в повідомленні регулятора. Старт впровадження IBAN в Україні розпочнеться з 5 серпня цього року (раніше планувалося — з 1 квітня 2019 року).

«Це пов'язано з необхідністю забезпечення якісного доопрацювання банками програмного забезпечення систем дистанційного обслуговування, якими користуються клієнти», — заявили в НБУ.

З 5 серпня 2019 року банки будуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а діючі номера рахунків мінятимуть відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням діючого номера аналітичного обліку, інформує Мінфін.

У той же час, як і планувалося раніше, застосування IBAN з 1 листопада 2019 року стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів коштів як в національній, так і в іноземних валютах, в тому числі під час транскордонних переказів. Тобто, всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися тільки з використанням IBAN.

У період з 5 серпня по 31 жовтня 2019 року абоненти банків в реквізитах розрахункових документів зможуть вказувати як діючий номер рахунку та код банку, так і номер рахунку в стандарті IBAN.

У НБУ нагадали, що введення IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Нацбанку.

В цілому використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів повинно зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.

Завдяки цьому клієнти банків зможуть зручно і просто ідентифікувати платника і одержувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує;уникнути помилок у реквізитах рахунків, завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;швидше здійснювати перекази і отримувати кошти.

Серед інших переваг для клієнтів банків, Нацбанк планує впровадження стандарту для здійснення платежів з використанням QR кодів для учасників платіжного ринку.

Використання QR кодів, які будуть містити інформацію про IBAN, сприятиме спрощенню оплати рахунків і обміну платіжною інформацією.

Нагадаємо, коли і де тимчасово вимикатимуть електроенергію на Закарпатті

Читайте на ГК:Названо імена захоплених у полон вісьмох українських військових
Читайте на ГК:FAZ: Перші призначення Зеленського - загроза повернення до старих часів є реальною
Читайте на ГК:Україна знизила експорт борошна на третину
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus