1. Новини Закарпаття
  2. >

У НБУ розповіли, що буде з цінами в Україні

10.02.2019 22:40 Бізнес

У Національному банку України (НБУ) розповіли, що буде з цінами в Україні.

За прогнозами НБУ, в 2019 році ціни в Україні зростуть на 6,3 відсотка. Головними факторами, які зумовлять зростання цін у 2019 році, будуть підвищення тарифів і заробітних плат. На думку НБУ, це буде збільшувати виробничі витрати бізнесу і стимулювати споживчий попит.

У НБУ розповіли, що в січні 2019 року вже відбулося підвищення цін на централізоване опалення і гарячу воду основними виробниками теплової енергії.

Також передбачається подальше зростання тарифів на газ для населення відповідно до меморандуму з МВФ.

У НБУ відзначили, що основний внесок в інфляцію у 2019 році внесе подорожчання тютюнової продукції, що оцінюється у 19%. У наступні роки темпи зростання цін на тютюн будуть залишатися високими, хоча і сповільняться до 12%.

Тим часом подорожчання алкогольної продукції прогнозується в межах 6-9% щорічно. Подальше щорічне зростання цін на паливо (бензин і дизельне паливо) оцінюється в 4-5%.

За прогнозами НБУ, в 2020 році зростання цін сповільниться до 5 відсотків. Зниження інфляції буде забезпечувати жорстка монетарна політика НБУ і стримана фіскальна політика уряду щодо значних обсягів планових погашень держборгу.

За даними НБУ, протягом 2019 року реальні зарплати в Україні зростуть на 7%, а в подальшому їх щорічне зростання сповільниться до близько 4%. Темпи зростання середньої номінальної заробітної плати в Україні сповільняться – з близько 16% у поточному році до 9% у 2021 році. Це відбуватиметься як за рахунок ослаблення відтоку робочої сили до країн Євросоюзу, так і за рахунок зниження темпів конвергенції зарплат.

Нагадаємо, що фахівці назвали середні ціни на будинки в Ужгороді.

Читайте на ГК:Грип та ГРВІ: епідпоріг перевищено в 11 областях України
Читайте на ГК:ПриватБанк пояснив українцям, як дізнатися про розмір майбутньої пенсії
Читайте на ГК:Українці почали отримувати нові платіжки за електроенергію
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus