1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Зарплата у конверті: чим ризикують закарпатці

08.05.2018 15:17 Бізнес ВАЖЛИВО

Без сплати ЄСВ працівники не матимуть права отримувати пенсійні виплати.

Без сплати ЄСВ працівники не матимуть права отримувати пенсійні виплати.

Згода отримувати зарплату в конвертах позбавляє працівника соціального захисту та гідної пенсії, адже ці виплати у майбутньому нараховуються тільки з офіційної заробітної плати та напряму залежать від її розміру. Про боротьбу з тіньовою зайнятістю в області, переваги офіційного працевлаштування та відповідальність роботодавців за порушення цього сегмента трудових правовідносин йшлося під час брифінгу, який відбувся в прес-центрі Закарпатської ОДА. 

Фахівці управління Держпраці в Закарпатській області протягом останніх двох місяців виявили в області під час інспекційних перевірок у шести роботодавців більше 20-ти не оформлених офіційно працівників, адміністративні протоколи скеровано до суду, на відповідальних осіб накладено штраф. Як зазначив перший заступник начальника управління Держпраці у Закарпатській області Василь Грицик, за порушення вимог законодавства про працю передбачено три види відповідальності: адміністративну, кримінальну та  фінансову.

Щодо останньої, то вона суттєво посилена, і з 1 січня 2018 року зі зміною мінімальної зарплати, розмір фінансових санкцій також змінився і може сягати понад 100 тисяч гривень за кожного працівника, оформленого неналежним чином.  

Виявлення ознак порушень законодавства про працю та реагування на них є однією із функцій Пенсійного фонду України та пріоритетним напрямом його діяльності. Фахівці відомства моніторять відомості Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування з метою виявлення ознак неоформлених працівників.  Дослідження цієї інформації дає можливість оперативно визначати страхувальників, які виплачують заробітну плату менше законодавчо встановленого рівня, не здійснюють доплату єдиного внеску до мінімального розміру, порушують інші норми  трудового законодавства. 

З початку нинішнього року вступив у дію закон, згідно з яким стаж для того, щоб мати право на повну пенсію має сягати 25 років. На цьому наголосила начальник головного управління Пенсійного фонду в Закарпатській області Анастасія Пентек. Аналіз фахівців свідчить, що значна частина закарпатців, особливо в гірських районах, які досягли пенсійного віку, не мають необхідних років стажу та, відповідно, не можуть отримувати пенсію. 

Стан розрахунку фізичних осіб – підприємців  показує,  понад 8 тисяч з них мають  заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальну суму понад 26 мільйонів гривень. 

Працівник, який погоджується на неофіційне працевлаштування  стає  повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується, роботодавець сплачує скільки вважає за потрібне, а працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, - акцентував увагу директор департаменту соціального захисту населення ОДА Михайло Петрішка. 

Загалом всю інформацію про свій страховий стаж, нараховану працедавцем заробітну плату та сплачені ним страхові внески, починаючи з 2000 року, може отримати кожен бажаючий. Для цього потрібно лише зареєструватися на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua).

Нагадаємо, раніше в Мукачеві п'ятеро чоловіків згвалтували 15-річну дівчину.

Читайте на ГК:"Тепер пальми, а завезуть ще й крокодилів": мережа Фейсбук шаленіє від "чуда" у закарпатському місті
Читайте на ГК:Вибухонебезпечний предмет лежав у траві: в Ужгороді знайшли міну (ФОТО)
Читайте на ГК:“Дубай” по Закарпатськи: в Ужгороді небачений ажіотаж біля нової атракції (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська