1. Новини Закарпаття
  2. >

"Притиснути" багатіїв: Мінфін пропонує зобов'язати людей з високими статками подавати щорічні декларації

13.04.2018 23:15 Бізнес

Мінфін розробив законопроект про обов'язкове декларування для осіб з високими статками. Документ опублікували на офіційному сайті для публічного обговорення.

Пропонують визначити у Податковому кодексі, що особи з високими статками - це:

кінцеві бенефіціарні власники (контролери) великого платника податків;ті хто прямо чи опосередковано володіють від 10% статутного капіталу або правом голосу придбаних акцій юрособи, що є податковим резидентом іншої країни та задекларувала дохід за попередній звітний рік від 10 млн євро;загальний річний оподатковуваний дохід за попередній податковий рік яких перевищує 50 млн грн.

За попередніми розрахунками Мінфіну, в Україні таких осіб близько 1200. 

Осіб із високими статками пропонують зобов'язати щороку подавати в електронному вигляді декларацію про майновий стан і доходи. При цьому такі платники податків повинні будуть дотримуватися законодавства про електронний документообіг та електронний цифровий підпис.

За несвоєчасне подання річної декларації для осіб з високими статками пропонують передбачити штраф - 10% суми нарахованого податку на доходи фізичних осіб.

Причому контролюючий орган протягом 10 років з граничного строку подання декларації може провести перевірку і самостійно визначити, скільки податків мала заплатити особа з високими статками. 

Дані про таких громадян пропонують вносити до держреєстру фізичних осіб - платників податків із зазначенням дати, відколи особа здобула такий статус. Відповідно, при зміні статусу у реєстрі це також позначається.

Пропонують розширити обсяг інформації, що банки надаватимуть на письмову вимогу органів доходів і зборів щодо банківських рахунків осіб з високими статками за умови належного захисту таких даних.

Зауваження та пропозицію до тексту законопроекту можна надсилати до 12 травня 2018 року на електронну адресу homut@minfin.gov.ua.

 Зазначимо, наразі в Україні електронні декларації подають всі без винятку особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них посадові особи, юридичні особи публічного права. Зокрема, це президент України, голова Верховної Ради, прем'єр-міністр, народні депутати, міністри, голови СБУ, Нацбанку, Генпрокуратури, члени Національного агентства із протидії корупції, судді Конституційного суду тощо.

Читайте на ГК:Кабмін затвердив нову редакцію українського правопису
Читайте на ГК:Кожен восьмий український підліток залежний від соцмереж – дослідження
Читайте на ГК:Банкіри назвали три причини несподіваного зростання курсу долара в Україні, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus