1. Новини Закарпаття
  2. >

Майнинг біткоїнів може призвести до нестачі електроенергії в Ісландії

12.02.2018 23:53 Бізнес

Майнинг біткоїнів в Ісландії увійшов в стадію швидкого, "експоненціального зростання".

На цю діяльність витрачається все більше і більше енергетичних ресурсів країни, заявив представник місцевої енергетичної компанії HS Orka.

В цьому році споживання електроенергії центрами майнингу біткоїнів, швидше за все, перевищить споживання енергії всім населенням, сказав Йоганн Сноррі Сігурбергссон. За його словами, все більше людей хочуть займатися майнингом.

"Якщо всі ці проекти будуть реалізовані, у нас не вистачить електроенергії", - наголосив він в інтерв'ю ВВС.

В Ісландії живуть близько 340 тисяч людей.

В останні роки в країні відкривається все більше центрів з перероблення інформації, власників яких приваблює екологічно чиста репутація Ісландії. Майже 100% електроенергії острівної держави надходить з поновлюваних джерел.

Майнингом біткоїнів називають процес приєднання комп'ютерів до глобальної мережі біткоїнів та їхнього використання для підтвердження транзакцій між користувачами та цією криптовалютою, а також додавання їх до ланцюжка блоків інформації з метою генерації нових електронних грошей. Для майнингу потрібні комп'ютери з великими обчислювальними потужностями.

Користувачі, які першими виконують складні обчислення, отримують невеликі винагороди у формі біткоїнів. Якщо майнингова операція досить масштабна, на ній можна заробити пристойні гроші.

Експоненціальне зростання

"Зараз ми бачимо, я би сказав, експоненціальне зростання в тому, що стосується споживання електроенергії центрами з перероблення інформації", - говорить Йоганн Сноррі Сігурбергссон.

Він додає, що, за його підрахунками, в цьому році таким центрам знадобиться 840 гігаватів електроенергії для комп'ютерів і систем охолодження.

Все населення країни використовує приблизно 700 гігаватів електроенергії на рік.

Читайте на ГК:"Жовті жилети": Франція готується до "надзвичайно жорстоких" протестів - ВВС
Читайте на ГК:Протести в Парижі: 30 поранених, тисяча затриманих
Читайте на ГК:Журналісти розповіли про нове диво техніки - екзоскелет (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus