1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: підписано закон про захист бізнесу - "маски-шоу" поза законом

04.12.2017 11:17 Бізнес Голос Карпат

Серед іншого Законом забороено вилучення оригіналів фінансових документів, серверів, комп'ютерів і телефонів підприємців при обшуках.

Водночас передбачена обов'язкова відеофіксація проведення обшуку. 

Відповідні зміни до УПК, які покликані захистити бізнес від тиску правоохоронних органів, схвалено та підписано президентом П. Порошенко. Документ, який був підготовлений Урядом і прийнятий Парламентом,  «Про захист прав учасників кримінального провадження під час досудового розслідування»(законопроект № 7275) підписано під час зустрічі з представниками бізнесу.

Відтак, відеозапис стає невід'ємним додатком до протоколу обшуку. Крім того, стороні захисту надається право самостійно здійснювати відеофіксацію проведення обшуку. Особа, в помешканні якої проводиться обшук, має право користуватися допомогою адвоката на будь-якій стадії його проведення.

Водночас, законом встановлено заборону вилучення електронних інформаційних систем, якщо це прямо не передбачено рішенням суду, та обов'язок сторони обвинувачення робити копії необхідної інформації.

Також, згідно з новою редакцією статей 160, 164, 165, 168 КПК сторона обвинувачення зобов'язана довести необхідність вилучення оригіналів документів або їх копій і робити копії необхідної інформації із залученням спеціаліста. 

Документом доповнено і перелік підстав для закриття кримінального провадження. Зокрема, в разі наявності не скасованої постанови слідчого, прокурора про припинення кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 9 частини першої статті 284 КПК.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, Україна за рівнем медицини обігнали Мадагаскар, Судан та Ірак.

Читайте на ГК:На Закарпатті визначили кращі дитячі творчі колективи
Читайте на ГК:Вітаємо з днем народження (24 листопада для закарпатців і всього світу)
Читайте на ГК:Названо 25 щасливих моментів у житті, котрі викликають радість
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus