1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >
  5. Перечин

Бізнес по-закарпатськи: в горах триває сезон збору чорниці

19.07.2017 17:53

Гори в цю пору стають годувальницями місцевих мешканців. На полонини піднімаються цілими сім'ями вдосвіта і збирають ягоди десятками кілограмів.

Цьогоріч сезон збору ягід на Закарпатті настав раніше, інформувало Depo.Закарпаття

За чорницями їздять цілими вантажними машинами, переповненими шукачами місцевого "чорного золота".

За півлітрову банку яфини - чорниці - на ринку в Ужгороді правлять 20 грн., за літрову - 40. При цьому ціна на яфину протягом сезону змінюється. Так, найдорожче за ягоду дають у кінці сезону. Це пов’язано з тим, що до кінця сезону ягода дозріває ще більше, але самих плодів залишається мало.

На Перечинщині, Воловеччині, Міжгірщині, Рахівщині селяни збирають чорницю всією сім’єю. Отже, за сезон можна файно поповнити сімейний бюджет. Місцеві за виручені кошти живуть до наступного сезону. Багато хто йде на полонину, аби заробити для купівлі шкільного приладдя для дітей.

Збирають яфину "стаханівським методом" -  спеціальними "чесалками". Для того, аби зібрати кілограм ягід, місцеві витрачають близько години.

На Закарпатті щорічно відбувається фестиваль "Верховинська яфина". Під час одного з таких свят чорницю навіть увічнили в пам’ятнику.

Село Гукливе місцеві мешканці називають столицею чорниці. Воно розташоване в районі Боржавських долин біля підніжжя гори Великий Верх, яку покривають найбільші в Україні плантації чорниці. Пам’ятник ягоді виготовив ужгородський скульптор Михайло Колодко. У фестивальних наметах можна, окрім самої чорниці скуштувати страви та напої з неї - млинці, різні тістечка, яфиновий чай і яфинівку.

Яфини - ягода, яка користується великим попитом у закарпатців завдяки своїм цілющим властивостям. Ягода і смачна, і корисна, і помічна при багатьох недугах.

Нагадаємо, в Ужгороді вже продають яфини.

Читайте на ГК:У закарпатців удруге за рік померз овоч, який садили з найбільшими муками: чи врятують "золоту бульбу"?
Читайте на ГК:На Закарпатті "зловили" хижу летючу істоту: який має вигляд? (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Унікальні "Три ведмеді" на Закарпатті: яким орієнтиром слугували й чи вони були "альбіносами"? (ФОТО)