1. Новини Закарпаття
  2. >

Після Майдану борги з податків зросли вчетверо

16:11, 07 Березня Бізнес

Борги українців з податків перед держбюджетом з 2014 до 2016 року зросли у 3,8 разу і склали 59 мільярдів гривень.

Про це повідомляє Рахункова палата України, посилаючись на звіт про результати аудиту ефективності стягнення податкового боргу. Аудитори визнали наявну систему управління податковим боргом неефективною і непрозорою. 

"Заходи, які проводили фіскальні органи з метою попередження зростання податкового боргу та безпосередньо його стягнення з платників податків, не привели до зниження темпів його зростання або його скорочення" - йдеться в повідомленні відомства. 

Борг щодо податків, зборів і платежів до державного бюджету протягом 2014-2016 років зріс у 3,8 разу і станом на 1 січня 2017 року досяг майже 59 мільярдів гривень, зазначається в повідомленні. Основна частина податкового боргу (88 відсотків) сформована з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств і рентних платежів. У 2016 році дефіцит бюджету України склав 70,13 мільярда гривень. За рік він зріс в 1,6 разу. З урахуванням того, що в минулому році обсяг української економіки склав 2,4 трильйона гривень, дефіцит бюджету дорівнює трьом відсоткам ВВП.

Читайте на ГК:Україна готова відправити мовну статтю закону "Про освіту" на експертизу в Раду Європи
Читайте на ГК:Кабмін схвалив проект держбюджету на 2018 рік
Читайте на ГК:Міністр оборони Німеччини: "Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе", - Bild
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus