1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні згортають діяльність агрофірми - Закарпаття серед лідерів тенденції скорочення

06.02.2017 Бізнес ВАЖЛИВО

За рік в країні закрилося майже дві тисячі сільгосппідприємств. На Закарпатті припинило роботу кожне п’яте підприємство.

В Україні спостерігається тривожна тенденція - кількість активних підприємств в агросекторі скорочується. Так, тільки на території Закарпатської області за підсумками 2016 року припинило роботу кожне п'яте сільськогосподарське підприємство.

Про це повідомляє аналітичний департамент Української аграрної конфедерації.

Станом на 1 листопада 2016 року в Україні зареєстровано 45 898 активних сільськогосподарських підприємств, що поступається кількості підприємств сектору на аналогічну дату 2015 року на 1 784 одиниці, або на 3,74%. Про це свідчать дані Держстату.

Негативні тенденції у вітчизняній економіці не обмежуються аграрним сектором – загалом за той же період в Україні кількість активних підприємств скоротилась на 18 918 (3,03%) до 605,8 тис. одиниць.

"В цілому за останні чотири роки кількість агропідприємств в Україні скоротилась більш ніж на 5,2% (2 525 одиниць). Своєрідний антирекорд в 2016 році встановила Одещина – за рік кількість с/г підприємств в області скоротилась на 441 од. (9,3%). Не надто відстало від рекордсмена і Закарпаття – за той же період підприємств в регіоні поменшало на 227, що, на фоні їх загальної кількості в області (910 од.), виявилось більш суттєвим – 19,96%", - йдеться у повідомленні.

В той же час шести областям таки вдалося зберегти позитивну динаміку аграрного підприємництва – ними виявилися Миколаївська (+138 підприємств), Луганська (+71 п.), Черкаська (+46 п.), Київська (+42 п.), Вінницька (+23 п.) та Донецька (+13 п.) області.

Читайте на ГК:Москаль : "Хто поїде в село, яке стовідсотково угорськомовне, і буде викладати українською?" / ВІДЕО
Читайте на ГК:Чехи зі словаками допомагають закарпатцям знайти свої корені / ВІДЕО
Читайте на ГК:До уваги водіїв: з 1 жовтня фари мають горіти і вдень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus