1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: за зарплату в конвертах - штраф 320 тисяч - прийнято Закон

29.12.2016 Бізнес ВАЖЛИВО Голос Карпат

Президент Порошенко підписав відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (законопроект № 5130), який передбачає реформування системи оплати праці.

Згідно Закону за недопущення державного інспектора праці до проведення перевірки юридичні та фізичні особи-підприємці повинні будуть сплатити штраф:
- В розмірі до трьох мінімальних заробітних плат (у 2017 році - 9600 грн) у всіх випадках недопущення інспекторів до перевірки, крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплат в "конверті";
- В розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (320 000 грн), у разі недопущення державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати в "конверті").

Також документом визначено ряд інших важливих аспектів. Зокрема, 

в частині легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці:

запровадження на ринку праці нового механізму контролю, пов’язаного наданням повноважень зі здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці виконавчим органам рад міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад;

Тарифна сітка оплати праці буде формуватися відповідно до нового порядку. Так, у бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) буде встановлюватися Кабміном, а в небюджетної сфері підприємства тарифні ставки будуть визначати самостійно в колективних договорах.
При цьому мінімальна тарифна ставка не може бути нижче прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Одночасно заробітна плата або посадові оклади визначаються на основі мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, як повідомлялося, з 1 січня 2017 року розмір мінімальної зарплати становитиме 3200 гривень.
В частині пенсійного забезпечення на 2017 рік:
Продовжено особливий порядок виплати пенсій для працюючих пенсіонерівМаксимальний розмір пенсії в абсолютній сумі встановлений на рівні 10 740 гривень.

У частині виплати стипендій студентам (курсантам) ВНЗ:
Кабміну надано право визначати порядок виплати соціальних стипендій для окремих категорій осіб, яким законами України надано це право.

В частині сплати ЄСВ платниками єдиного податку:
Для єдинників І групи розмір ЄСВ не може бути меншою ніж 0,5 розміру мінімального розміру страхового внеску.
У

частині плати за надання адміністративних послуг, сплати судового збору та державного мита:
Розмір платежів прив'язаний до прожиткового мінімуму для працездатних осіб замість мінімальної заробітної плати.
У частині соціального страхування:

Передбачено завершення реорганізації ФСС від НС та ФСС з ТВП та впровадження діяльності Фонду соціального страхування України як нової соціальної інституції.

У пояснювальній записці до документу автори зазначають, що основною метою прийняття проекту акта є вдосконалення законодавства у сфері підвищення мінімальної заробітної плати та страхових виплат, легалізація відносин у сфері зайнятості та оплати праці, шляхом делегування органам місцевого самоврядування повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладання штрафів за його порушення.

Читайте на ГК:До уваги водіїв: з 1 жовтня фари мають горіти і вдень
Читайте на ГК:На Закарпатті учасникам АТО роздпли 462 га землі
Читайте на ГК:Закарпаття приймає Чемпіонат України з багатоденної велогонки / ВІДЕО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus