1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Банки почали блокувати картки українців

206
Бізнес Україна

Українці скаржаться, що банки стали блокувати їх карти, аргументуючи це нібито підозрілими операціями.

Банки почали блокувати картки українців

Українські банки за дев'ять місяців зупинили понад 300 операцій своїх клієнтів через вимоги фінмоніторингу, повідомила прес-служба Національного банку. Там визнали, що компаніям і людям не припали до вподоби нові вимоги банків, - передало ubr.ua.

Крім того, нерідко фінансисти просто прикривалися фінмоніторингом, щоб не видавати людям гроші з рахунків, навіть якщо не мають для цього реальних причин. "У таких випадках Національний банк рекомендує клієнтам банку звертатися до суду", - сказали в центробанку.

У Нацбанку запевняють, що збільшили кількість перевірок фінустанов на предмет дотримання правил фінмоніторингу. І в підсумку з 1 січня по 1 жовтня на НБУ наклав 26 штрафів на банки, відправив за 21 і письмове попередження 32 письмових вимоги. Ще в одному банку ввели заборону на певний вид операцій, а ще в одному до усунення порушення два банкіри були відсторонені від своїх посад.

Основні порушення, які були виявлені під час перевірок, - це коли банк не ідентифікував або не перевірив клієнтів, не уточнив їх дані, надав Держфінмоніторингу недостовірну інформацію або не вчасно виявив операції, які підлягають моніторингу, і т. д.

Тим часом українці скаржаться, що банки стали навіть блокувати їх карти, аргументуючи це нібито підозрілими операціями. З цим стикалися торговці в інтернеті уживаними речами або приватні підприємці. Хоча в банках запевняли, що роблять це заради боротьби з шахраями, насправді, за словами експертів, справа все в тому ж фінмоніторинг.

"Хоча у них є розпорядження перевіряти тільки платежі від 150 тис грн, банки бояться, оскільки перевіряючі від НБУ зловживають Перевірка приходить і будь-який платіж може оголосити сумнівним. Скажуть: а чому ви не зажадали додаткові довідки? І у банку просто-напросто відберуть ліцензії. Так уже кілька банків закрили в Україні ", - каже економіст Олександр Охріменко.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber