1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Україна має виплатити російській «Татнафті» $112 мільйонів - Паризький суд

270
Бізнес Україна

Апеляційний суд Парижа залишив в силі два арбітражних рішення, що зобов'язують Україну виплатити «Татнафті» 112 млн доларів, а також відсотки у справі «захоплення акцій» АТ «Укртатнафта».

Україна має виплатити російській «Татнафті» $112 мільйонів - Паризький суд

Про це повідомили в прес-службі «Татнафти».

«29 листопада 2016 року Апеляційний суд Парижа підтвердив дійсність і можливість приведення у виконання обох арбітражних рішень», – повідомляє прес-служба компанії.

Зазначимо, що «Татнафта» почала арбітражний розгляд проти України в 2008 році.

У липні 2014 року Міжнародний арбітражний суд у Гаазі визнав Україну винною в порушенні російсько-української угоди і присудив «Татнафті» компенсацію в розмірі 112 млн доларів. У тому ж році Україна ініціювала провадження в Апеляційному суді Парижа з метою скасування цих двох арбітражних рішень, заявивши, що склад арбітражу не мав компетенцією по розгляду спору; і один з арбітрів не відповідав вимогам незалежності та неупередженості, пише zaxid.net.

«Укртатнафта» створена відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акцій НПЗ належало структурам, близьким до ВАТ «Татнафта», ще 28,7788% - міністерству майна Татарстану. Потім на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до української групи «Приват» і бізнесмена Олександра Ярославського.

В результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів в ЗАТ практично обнулена, а на підприємстві з'явився новий великий акціонер, пов'язаний з групою «Приват» – ТОВ «Корсан».

У жовтні 2007 року Павло Овчаренко, який очолював «Укртатнафту» в 2003-2004 роках, за рішенням Сумського апеляційного суду про його поновлення на посаді приступив до керівництва підприємством, тоді як відсторонений керівник Сергій Глушко заявив про силове захоплення НПЗ. Крім цього, проти нього ГПУ порушила кримінальну справу за зловживання службовим становищем при закупівлі нафти, яку згодом було закрито.

У зв'язку з цим російська «Татнєфть», що була основним постачальником сировини на підприємство, припинила поставки нафти на НПЗ.

«Татнафта» пред'явила позов Україні в травні 2008 року на підставі російсько-української угоди про захист інвестицій, укладеної в 1998 році, в зв'язку з насильницьким захопленням ЗАТ «Укртатнафта» в жовтні 2007 року і експропріації акцій «Татнафти» в ЗАТ «Укртатнафта».

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber