Днями під час сесії міської ради мукачівські депутати підтримали рішення щодо створення у місті транспортного комунального підприємства.
За відповідний проект рішення Про створення міського комунального підприємства Громадський транспорт м. Мукачево проголосували 29 депутатів, утримався - 1 та троє обранців не голосували.
Варто відзначити, що рішення винесли на сесію без розгляду та рекомендацій постійної депутатської комісії. Також проігнорували мукачівські обранці й порушення регламенту щодо оприлюднення проектів рішень за 20 днів. Пропозицію депутата Фекете зняти даний проект рішення із порядку денного депутатська більшість також не підтримала.
Як прокоментував під час обговорення проекту міський голова Андрій Балога, ситуація щодо громадських перевезень у місті залишає бажати кращого. Відтак, потрібно створювати комунальне підприємство, яке буде здійснювати ці функції. З його слів місто має намір закупити парк європейських автобусів - 30 - 35 замість існуючих нині 62. В ідеальному варіанті, зі слів міського голови, у Мукачеві працюватимуть тільки комунальні автобуси. Проект планують реалізувати вже до квітня-травня наступного року. Фінансування, а це близько 100 мільйонів гривень, як зазначив міський голова, відбуватиметься із міського бюджету. Для втілення проекту існує два варіанти - лізинг або кредит.
Разом з тим, як зауважили Голосу Карпат мукачівські перевізники для них дане рішення стало неочікуваним неприємним сюрпризом, адже їхню думку з даного приводу ніхто не запитував. Як стверджують підприємці у випадку реалізації даного проекту без роботи залишаться близько 300 мукачівських сімей, які наразі працюють у сфері перевезень.
"Міська влада, здається, просто має намір віджати наш бізнес. Звичайно ми розуміємо, що в такий короткий термін не зможемо змінити наші автобуси на європейські, але ми готові покращувати мережу, щоб працювати у місті й надалі. Крім того, без доходу залишаться близько 300 мукачівських сімей, які наразі працюють у цій сфері, а це і водії, і автомеханіки, і медики... Маємо зазначити, що наразі ми досі не отримали відшкодування за перевезення пільговиків, однак продовжуємо обслуговувати дану категорію населення. Ми категорично не погоджуємось із таким рішенням міської ради. Тому наразі готуємо відкрите звернення до міського голови й в понеділок маємо намір зустрітися із мером міста та озвучити нашу позицію", - розповіли Голосу Карпат перевізники Мукачева.
Також у доцільності створення такого підприємства сумніваються й окремі депутати Мукачівської міської ради.
"Поза сумнівом, мережу пасажирських перевезень у Мукачеві можна покращити, і ми в силах це зробити. Але не за рахунок знищення напрацьованої мережі та не за рахунок громади. За 100 мільйонів гривень, які треба на створення комунальної мережі перевезень можна зробити нормальні автобусні зупинки з електронними табло, забезпечити існуючі автобуси системами відслідковування пасажиропотоку та безготівкового розрахунку, зробити вечірні та нічні рейси. Врешті решт, нові дороги, щоб транспорт так не зношувався. Але точно не купувати автопарк. Я не вірю в комунальні підприємства, вони часто завершуються бюджетною прірвою. Коли у автобусів є господар, він про них дбає, а до комунального усі ставляться, як до нічийного. Інше питання у тому, що ми повинні ефективно контролювати існуючу мережу перевезень. У нас для цього є і повноваження, і ресурси - муніципальна поліція, служба перевезень, громадськість. А бездумно залишити більше 300 сімей перевізників без хліба замість уявно ефективної комунальної служби - це утопія", - зауважив Голосу Карпат депутат міськради Юрій Кравчук.
Подробиці обговорення дивіться у записі каналу Ключ ТВ. (Обговорення даного проекту рішення з 1 :13 :15 хв.)