1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпаття очолює рейтинг фінансової спроможності регіонів — Бочі

14:37, 03 Липня Бізнес

Директор економічного департаменту МЦПД Ангела Бочі про стан місцевих бюджетів, і як його відстежувати на новій онлайн-платформі «Прозорість бюджетів регіонів»

Міжнародний центр перспективних  досліджень (МЦПД, Україна) спільно з Інститутом економічних та соціальних реформ (INEKO, Словаччина) створили онлайн-платформу «Прозорість місцевих бюджетів» (потім її можна буде знайти тут), яка надає можливість дистанційного доступу до статистики економічної спроможності українських регіонів та адміністративних центрів. Ангела Бочі, директорка економічного департаменту Центру детальніше розповіла Громадському радіо про нову платформу та її можливості:             

Ми опрацювали близько 30 000 показників. Онлайн-платформа містить19 000 за групами. Перше — податкові/неподаткові надходження. Можна подивитися бюджетне забезпечення шкіл, лікарень в регіоні. Другий критерій — усі бюджетні показники ми групували за кількісними коефіцієнтами. Наприклад, податкова спроможність регіону забезпечувати видатки надходженнями, які в них є; наскільки податкові надходження покривають видатки; оцінка заборгованості; оцінка залежності регіонів від трансфертів; рівень виконання місцевого бюджету, - повідомила Ангела Бочі.

Є рейтинг регіонів за фінансовою прозорістю. Ми взяли три основні коефіцієнти: податкова спроможність, оцінка загального боргу, основний баланс. За цими критеріями ми вивели індекс фінансової спроможності, відповідно до якого побудували рейтинг. Регіони з найкращим фінансовим станом: Закарпатська, Запорізька, Київська, Івано-Франківська, Харківська області.

Вони показали хорошу податкову спроможність. Це великі надходження до місцевих бюджетів. У цих регіонах нема проблем з боргом. І основний баланс теж в нормі.

Області з найгіршим фінансовим станом: Дніпропетровська, Тернопільська, Сумська, Черкаська, Вінницька. Ці регіони показали найгіршу фінансову спроможність. В першу чергу, через боргові показники і показники бюджетних надходжень.

Міста з найкращим фінансовим станом: найкраще — Ужгород, Полтава, Одеса, Хмельницький, Рівне. З найгіршим: Харків, Київ, Луцьк, Черкаси, Чернігів.

Читайте на ГК:Новини Закарпаття, Ужгорода, Берегова та Мукачева 16 вересня 2017 року
Читайте на ГК:Завтра на Закарпатті штормове попередження: очікуються сильні дощі та грози
Читайте на ГК:Фільм закарпатця покажуть на Міжнародному кінофесті в Маріуполі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus