1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: від сьогодні можна купувати валюту на 12 тисяч в день

09.06.2016 Бізнес Голос Карпат

Також відтепер можливо зняти з рахунку інвалюту на суму до 100 тисяч гривень на добу та нацвалюту - необмежено.

Правління Національного банку затвердило постанову № 342 від 7 червня поточного року "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України" банкам підвищено максимальну суму продажу готівкової інвалюти та банківських металів з 6 тисяч до 12 тисяч гривень в еквіваленті. Документ оприлюднено на офіційному сайті НБУ.

Крім того обмеження по сумі угоди з продажу банківських металів тепер не передбачено на монети, виготовлені з дорогоцінних металів (в тому числі інвестиційні монети України).

Разом з тим, пом'якшені вимоги до обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб - з 75% до 65%. Це має позитивно вплинути на діяльність підприємств-експортерів.

Переглянуті також обмеження на обсяг видачі готівки з рахунків - тепер клієнти банків можуть знімати з рахунків готівку в інвалюті та банківських металах на суму до 100 тисяч  гривень на добу (раніше 50 тис. грн. на добу). Таке рішення має сприяти подальшому відновленню довіри до банківською системи та посиленню притоку депозитів як у гривні, так і у валюті.

Також повністю зняті обмеження на обсяг видачі готівки в нацвалюті, які до сих пір становили 500 тисяч гривень на добу.

Крім того, з метою поліпшення інвестиційного клімату вирішено дозволити репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 рр. Надалі НБУ планує дозволити репатріацію дивідендів за попередні роки (до 2014), а також за 2016 рік.

Зміни, передбачені постановою № 342, вступили в силу сьогодні, 9 червня, і діють до 14 вересня 2016 року включно. Також маємо зазначити, що норми щодо репатріації дивідендів набувають чинності 13 червня 2016 року. Зміни, окреслені в постанові № 341 набувають чинності 15 червня 2016 року і не мають строку дії.

Нагадаємо, як повідомляв Голос Карпат раніше, Нацбанк дозволив встановлювати різний курс валют.

Читайте на ГК:У Києві відбудеться шоста, "безвізова" "Закарпатська гостина"
Читайте на ГК:Уряд пропонує президенту розширити також межі НПП "Зачарований край"
Читайте на ГК:Лицарі проти селян: в Ужгороді вперше відзначили День Другетів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus