1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Берегові радились підприємці краю / ФОТО

10:00, 13 Грудня 0 Бізнес Автор: Голос Карпат

 

Спілка угорських підприємців Закарпаття (СУПЗ) сьогодні нараховує 220 членів.

12 грудня у залі засідань Закарпатського угорського інституту ім.Ференца Ракоці відбулась звітна конференція СУПЗ. Про виконану роботу доповідав голова Спілки Ласло Віраг.

Перед початком зібрання присутніх вітав єпископ Закарпатської реформатської церкви Шандор Зан Фабіан. Він разом з аудиторією помолились за успіх справ і Боже благословення бізнесові в регіоні. Вагомих досягнень бажав учаникам конференції міський голова Берегова Золтан Бабяк.

Ласло Віраг здійснив невеличкий екскурс про участь СУПЗ в різноманітних вітчизняних та міжнародних виставках, майстер-класах,

дослідницьких заходах тощо. Як один із помітних здобутків назвав проведення нинішнього року в Пийтерфолві другої експозиції “Турул-експо”. Звітуючи про зроблене, голова говорив і про перспективні напрямки діяльності Спілки.

“Відкриті до співпраці наші словацькі партнери, які пропонують налагодити виробництво олії з насіння динь. Розроблено проект технічної переробки разом з угорцями конопель – документ вже лежить на столі голови Угорського парламенту Ласло Кевера,- інформував Ласло Віраг.- Нещодавно у сферах діяльності СУПЗ з’явився ще один пріоритет – бджільництво. Вже провели у Гечі розширену нараду пасічників Закарпаття та Угорщини, намітили конкретні кроки співпраці.”

До речі, на одному з секційних занять конференції бджолярі отримали від партнерів комплекти спецодягу для роботи на пасіках. Крім цього, їм виділили 400 тисяч форинтів на придбання необхідних для бджіл лікувальних препаратів. Підприємцям-аграріям виділили по 40 літрів дизпального – такої кількості вистачає для обробки 2 гектарів землі. Їм передано також по 2 мішки мінеральних добрив.

“Нинішнього року уряд Угорщини виділив підприємцям Воєводино 50 мільярдів форинтів матеріальної підтримки,- розповів Ласло Віраг.- 20 млрд. з них – це суто допомога, яку повертати не потрібно, а 30 млрд. – пільговий кредит. Сподіваємось, що наступного подібну фінансову підтримку одержать і підприємці Закарпаття.”

Перед присутніми виступив народний депутат України, голова КМКС Ласло Брензович, який щойно повернувся з Києва.

“Це не правильно, коли з одного боку – розвинута Європа, а на другому - триває кровопролитна війна,- акцентував парламентарій.- Нам потрібно добиватися миру й стабільності в Україні, лише тоді можливі серйозні інвестиції в економіку країни. Є хороші перспективи на європейські ресурси. Слід тільки створити для їх виділення необхідні умови. А в межах Закарпаття дбати про розвиток не окремих територій, а регіону в цілому.”

У заключному слові Ласло Віраг теж говорив про те, що необхідно створити в області такий сприятливий грунт для бізнесу, щоб підприємці не залишали край, а залишались працювати там, де народились. Для цього СУПЗ планує відновити в регіоні сучасну переробну промисловість, створити для аграріїв парк відповідної техніки та обладнання, далі розвивати взаємовигідні зв’язки з партнерами інших держав і знову провести наступного року, тепер уже втретє, широкомасштабну виставку “Турул-експо”.

Читайте на ГК:В області розпочався другий тур програми "Чисте Закарпаття"
Читайте на ГК:На Берегівщині затримали чотирьох нелегалів з Індії
Читайте на ГК:На Берегівщині розпочали збір винограду / ФОТО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus