1. Новини Закарпаття
  2. >

Ранкова кава вдарить по кишені: чому вартість напою зростає

24.04.2023 12:08 Бізнес Актуально

В українських супермаркетах продовжує дорожчати кава всіх марок.

В українських супермаркетах продовжує дорожчати кава всіх марок.

Улюблений напій багатьох українців за останній місяць суттєво додав у вартості.

Про це свідчить інформація на порталі Мinfin.

За даними моніторингу, за місяць зростання ціни на каву становило майже 20 гривень. Так, напій подорожчав зі 158 гривень у березні до 177 гривень у квітні за пачку 120 грамів.

В період із січня по березень поточного року подорожчали всі марки розчинної кави. Деякі торгові точки підвищили вартість одразу на сім гривень на кожній пачці.

У 2023 році на полицях українських магазинів та в кав'ярнях суттєво подорожчає кава. За словами постачальників обсмажених зерен, очікується дві хвилі підвищення цін: на 30% — навесні, на 45-50% — восени. Водночас опитані власники кав'ярень стверджують, що різко підвищувати вартість кави для споживачів вони не планують, щоб не втратити клієнтів.

Зростання цін на каву пов'язане зі світовим подорожчанням кави через неврожаї у головних країнах-постачальниках кавових зерен — Бразилії та Колумбії. У 2022 році вартість одного кілограма кавових зерен сорту арабіка зросла в середньому на 30%, а робусти — на 19%.

Через війну морські шляхи постачання перекриті, тому каву везуть переважно автотранспортом, що коштує значно дорожче за морську логістику. Торік кава здорожчала у світі на 19-30%, а в Україні — на 35-40%.

Нагадаємо, Дискусії продовжуються: демонтаж пам'ятника у закарпатському селі вже активно обговорюють у соцмережах