1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Європарламент роздумує над 7-ома проектами для України

63
Без кордонів Без регіону (не видаляти!)

Резолюцію щодо ситуації в Україні ухвалить сьогодні Європарламент. А напередодні, у Страсбурзі, тривали палкі дебати. Загалом зареєстровано 7 варіантів резолюції....

Європарламент роздумує над 7-ома проектами для України
Резолюцію щодо ситуації в Україні ухвалить сьогодні Європарламент. А напередодні, у Страсбурзі, тривали палкі дебати. Загалом зареєстровано 7 варіантів резолюції.

У деяких проектах йдеться про адресні персональні санкції проти причетних до порушень прав людей та ескалації конфлікту. Спільне у проектах – підтримка євроінтеграційних прагнень українців, засудження насильства щодо протестувальників та необхідність звільнення активістів з-під арешту.

Одностайні євро депутати і у бажанні надати політичну та економічну допомогу Україні.

«Ми повинні підготувати низку адресних санкцій проти окремих представників влади. Йдеться про заборону в’їзду до Європи, обмеження віз та замороження рахунків. Останнє – найважливіше. А для простих українців треба запровадити безвізовий режим», — каже депутат Європарламенту Гі Верхофштадт. «Не в наших інтересах, щоб в Україні почалася громадянська війна або країна стала банкрутом. Це буде катастрофою для всього європейського континенту», — говорить депутат Європарламенту Ребекка Хармс. Про надання Україні великого західного кредиту, останніми днями говорять багато.

Але голова комітету з міжнародних справ російської Держдуми Олексій Пушков назвав демагогією розмови про те, що Захід надасть Україні фінансову допомогу. І наголосив, що Росія виконуватиме домовленості. Але надання чергового траншу кредиту Україні – 2-х мільярдів доларів з обіцяних 15-ти – залежатиме від роботи українського уряду.

«Що стосується долі подальшого траншу в два мільярди, то Росія заявила, що ми будемо продовжувати, так би мовити, виконувати умови нашої домовленості, але ми, природно, повинні зрозуміти, що буде з українським урядом і кому ми будемо давати ці гроші», — говорить голова комітету з міжнародних справ Держдуми Росії Олесій Пушков.

План економічної короткотермінової допомоги Україні привезла напередодні до Києва Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон Суму та умови її надання поки не розголошують. Мета позики – стимулювати політичні і економічні реформи.

«Я багато разів за останні кілька місяців наголошувала на необхідності підтримки економіки України. Але важливо, бачити, що проводяться необхідні реформи, бо йдеться про реальну економічна підтримка та інвестиції не на коротку, а на довгу перспективу. Про здатність економіки зростати не тільки у тих галузях, які й так почуваються добре, а про розвиток і у інших сферах», — каже Верховний представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон.

Також Кетрін Ештон обговорила з Віктором Януковичем зміни до Конституції. А за тиждень, чотирнАдцятого лютого, українське питання обговорять на Парламентській асамблеї ОБСЄ у Відні.

Оксана Лотоцька, Факти, ICTV

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber