1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Якими можуть бути наслідки здешевлення форінта?

360
Без кордонів Без регіону (не видаляти!)

Курс угорської валюти форінт за останні тижні зазнав суттєвих стрибків і падінь. Такі коливання викликають пересторогу у місцевого населення, яке боїться...

Якими можуть бути наслідки здешевлення форінта?
Без кордонів: ФорінтКурс угорської валюти форінт за останні тижні зазнав суттєвих стрибків і падінь. Такі коливання викликають пересторогу у місцевого населення, яке боїться подорожчання продуктів харчування та ланцюгової реакції в економіці. Однак для прикордонного Закарпаття, чимало жителів якого роблять покупки в угорських супермаркетах падіння форінта лише «на руку».

3 лютого угорський форінт зазнав сильного падіння відносно більшості валют. Зокрема, офіційний курс Нацбанку України досяг позначки 34,5 форінтів за гривню. Однак станом на 08-09 лютого угорська валюта уже відновила свої позиції.

Якими можуть бути наслідки здешевлення форінта?


Якщо найближчим часом форинт не повернеться до колишньої позначки, усі імпортні продукти стануть дорожчими, пише угорське інтернет-видання origo.hu. Особливо швидко ослаблення форінта вплине на харчовий ланцюг.

«Наші партнери-імпортери молочних продуктів із Словаччини, Польщі та Німеччини вже повідомили, що вони найближчим часом уже не зможуть зберегти поточні ціни, бо ж зовнішнім виробникам не вистачає для цього запасів», − повідомив Йосип Галас (Halász József), директор CentralTrade.

Інші керівники сказали журналістам видання подібні тези, зазначивши, що поки що немає змін у ціновій політиці, проте імпортери недовгий час стримуватимуть зріст цін.

Пройшло тільки більше тижня, як курс євро раптово підскочив із позначки 302-304 форинти до 310, а підприємці споживчих товарів роздрібної торгівлі вже можуть готуватися до підняття цін.

Підняття цін на імпортні товари теоретично може бути позитивним для угорських виробників. Але тільки теоретично, бо імпортні товари, навіть якщо євро сягне 314 форинтів, більш конкурентоспроможні у порівнянні з угорськими. Дрібні торговці можуть сприйняти ціни імпортних товарів, а подорожчання вплине на їхніх клієнтів.
«Ми все купуємо за форинти, для нас це немає значення»,− сказав власник невеликого магазину, коли ми його спитали, чи відчуває він зміну курсу валют.


Коли ж ми йому вказали на те, що його магазин заповнений імпортними товарами, особливо парфумами, а їх оптові постачальники купують за євро, він відповів, що поки що не було заяв від них про зміну закупівельних цін.

Серед підприємців роздрібної торгівлі, опитаних журналістами origo.hu, невелика кількість тих, котрі звертають увагу на зміну курсу валют. Про те, що очікується обмінний курс євро по 314 форинтів, вони знають, але які це матиме наслідки, мало хто усвідомлює. Оптові постачальники зазначають, що повідомлять покупців про зміни цін тоді, коли вони будуть робити замовлення.

Більш стійкі гіпермаркети
Гіпермаркети більш стійкі до коливань валютних курсів, але протягом тривалого часу і вони не зможуть стримувати ціни. Оскільки євро підскочило приблизно тиждень тому, у форинта залишився тільки тиждень, щоб повернутися на старі позиції. Якщо це не відбудеться, виникне ланцюгова реакція підняття цін.

Що очікувати закарпатцям?
За повідомленнями прес-секретаря Tesco, у розташованих вздовж кордону магазинах знову може очікуватися збільшення продажів. Із зниженням форинта у цих закладах завжди можна очікувати на збільшення кількості іноземних покупців. Керівник лінії гіпермаркетів повідомив, що намагається боротися з підняттям цін шляхом підписання довгострокових угод на постачання.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber