1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Які санкції готує ЄС на "газову бомбу" Путіна?

108
Без кордонів Новини Рахова

Кілька держав-членів ЄС прагнуть розширити список санкцій проти Росії, проте Міністри закордонних справ у понеділок не приймуть це рішення, як і не введуть третій...

Кілька держав-членів ЄС прагнуть розширити список санкцій проти Росії, проте Міністри закордонних справ у понеділок не приймуть це рішення, як і не введуть третій етап санкцій проти Росії, як це мало б бути згідно з документом, який ще розробляється, — повідомляє сайт hvg.hu з посиланням на Bruxinfo. Якщо Путін припинить подачу газу в Україну, то газопостачання здійснюватиметься через Словаччину, Угорщину та Італію.

Згідно з думкою Bruxinfo, дестабілізація у Східній Україні, а також накопичення на її території російських військ, має викликати у понеділок активізацію тиску на Москву 28-ми Міністрів закордонних справ ЄС.

Під час роботи над укладанням санкцій проти Москви, комітет повинен брати до уваги ті сфери, які стосуються фінансових, торгівельних, інвестиційних та енергетичних відносин. Проте, ця робота ускладнюється тим, що потрібно враховувати, як застосовані проти Росії санкції відобразяться на економічному стані різних держав-членів ЄС, тобто потрібно передбачити і компенсаційні заходи для окремих держав.

Також на думку окремих держав, має бути доповнений список осіб, який наразі нараховує 33 прізвища, проти яких вживаються санкції. Проте, як повідомляють джерела, у понеділок не прийметься і це рішення, натомість санкції запровадяться на прохання Києва, проти чотирьох українських осіб, за розкрадання української державної власності.

За планами Брюсселю, у двосторонній подачі природного газу Україна лише через Словаччину може отримати 8 млрд кубометрів газу на рік. Ця кількість ще може бути доповнена 2 млрд кубометрів газу, які може постачати Угорщина та Італія в Україну. До цього часу Україна споживала 50 млрд кубометрів газу, з якого 30 млрд складав імпорт з Росії. Експерти кажуть, що знизивши внутрішнє споживання газу на 5 млрд і поставками газу в зворотному напрямку, можна заповнити кількість російського імпорту газу, ціна якого у квітні зросла вдвічі.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber