1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Як успішно отримати шенгенську візу

246
Без кордонів Новини Рахова

Якщо підійти до збору документів серйозно, отримати візу буде нескладно, пише <a href="http://tsn.ua/tourism/yak-otrimati-shengensku-vizu-recept-uspihu-332352.html" rel="nofollow">ТСН</a>.

Як успішно отримати шенгенську візу
Без кордонів: 1Якщо підійти до збору документів серйозно, отримати візу буде нескладно, пише ТСН.

Громадян України від країн Євросоюзу крім відстані, часу і деякої кількості грошей відділяє ще і віза — шенгенська. Отримати її не так вже й складно, як може здатися на перший погляд.

Головне, щоб у вас були підстави для відвідування якої-небудь з європейських країн. Але перш ніж натхненно хапати паспорт і бігти до найближчого європейського консульства, обов'язково визначтеся з низкою параметрів, які не тільки допоможуть вам в оформленні заповітної шенгенської візи, але і мінімізують можливість невдачі.

Крок 1. Вибір країни поїздки

Зараз до країн Шенгенського договору належать: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія (без Гренландії і Фарерських островів), Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія.

Автоматично входять до шенгенської зони Андорра, Монако і Сан-Маріно, які не підписували цієї угоди. Болгарія, Румунія і Кіпр на сьогоднішній день не повністю застосовують шенгенське законодавство. Туди можна в'їхати з шенгенськими візами, проте паспортний і митний контроль на національних кордонах діє. У Західній Європі в шенгенській угоді не беруть участь Великобританія і Ірландія.

Крок 2. Визначення мети поїздки

Після того, як ви визначилися з країною, вам необхідно визначити мету поїздки: туризм, бізнес, шопінг або зустріч з родичами і друзями. Це допоможе визначити, який тип візи вам треба відкрити.

Крок 3. Встановлення кількості днів перебування в країні

Необхідно встановити, скільки днів ви збираєтеся перебувати в шенгенській зоні і як часто ви будете подорожувати по її території. Це схилить вас до вибору тієї чи іншої категорії візи. Візи поділяються на 4 категорії: A, B, C, D.

Віза типу А — аеропортова транзитна віза. Видається тим туристам, які здійснюють переліт через країну шенгенської зони.

Віза типу В — транзитна віза. Видається тим мандрівникам, які подорожують наземних транспортом. Дана віза видається на термін від одного до п'яти днів.

Віза типу С — короткострокова віза. З нею турист у шенгенськоій зоні може перебувати не більше 90 днів. Дана віза поділяється на чотири підкатегорії:

С1 — з нею дозволено перебувати в шенгенській зоні не більше 30 днів.
С2 — не більше 90 днів (діє 6 місяців).
С3 — не більш як 90 днів (діє 1 рік).
С4 — не більше 90 днів (діє від року до п'яти).

Віза типу D — національна і довгострокова. Видається туристам, які мають намір перебувати в країні більше 3 місяців.

Крім того, кожна з перерахованих віз поділяється на:
  • Одноразові-дворазові шенгенські візи.
  • Багаторазові візи (мультивізи).

Крок 4. Збір документів

Для кожного консульства свій пакет документів, тому обов'язково уточнюйте інформацію в посольстві тієї країни, візу якої ви хочете відкрити. Ось мінімальний пакет документів, які зазвичай потрібні для отримання візи:

  • Анкета, заповнена та підписана заявником;
  • Закордонний паспорт, дійсний протягом мінімум трьох місяців після передбачуваної дати останнього виїзду з шенгенської зони, має дві чисті сторінки і виданий протягом останніх десяти років;
  • Копія внутрішнього паспорта (видається з 14 років): сторінки з біографічними даними заявника, з відмітками про видане закордонному паспорті, сімейний стан та реєстрації в Україні;
  • 2 фотографії. Розмір 3,5х4,5 см, не більше півроку, світлий, але не білий фон;
  • Бронь готелю/запрошення/підтвердження спонсорства від особи, яка запрошує. За відсутності — відповідний письмовий опис запланованої подорожі;
  • Бронь квитків або будь-яке інше підтвердження маршрута;
  • Довідка з роботи з інформацією про зарплату. Якщо ви не працюєте, то ви повинні надати інше підтвердження наявності фінансових засобів і наміри повернутися на батьківщину: виписка з банківського рахунку/кредитної картки мінімум за три попередніх місяці, підтвердження наявності нерухомості, спонсорський лист;
  • Ксерокопія сторінок старого паспорта з раніше отриманими шенгенськими візами;
  • Медична страховка на весь період передбачуваної поїздки, дійсна у всіх країнах Шенгену і покриває будь-які витрати, які можуть виникнути у зв'язку з повернення на батьківщину за медичними показаннями, необхідністю надання термінової медичної допомоги. Мінімальна страхова сума — 30 000 євро.

Крок 5. Запис на прийом до посольства

Без кордонів: 2Подбайте про цю процедуру заздалегідь, особливо коли ви подаєте документи під час свят, шкільних канікул і у високий сезон. Документи приймаються не раніше, ніж за 90 днів до початку поїздки. Якщо ваші плани затверджені, то не варто з цим затягувати.

Термін виготовлення візи в різних посольствах відрізняється. Як правило, це займає один-два тижні. Найбільш доброзичливими щодо видачі віз є посольства Польщі, Болгарії, Угорщини, Литви, Словаччини. Але навіть у цих посольствах буває невеликий відсоток відмов. Ось деякі причини:

  • недостатня платоспроможність або відсутність документів, що доводять її;
  • відсутність документів, які доводять, що у вас є зв'язки на батьківщині і ви не збираєтеся емігрувати в одну з країн шенгенської угоди;
  • порушення умов перебування у країні шенгенської угоди під час минулого візиту;
  • невідповідність записаної в анкеті мети поїздки з поданими вами документами.


Самостійне відкриття шенгенської візи тільки на перший погляд може здатися складним і обтяжливим заняттям. Насправді всі довідки можна підготувати протягом декількох днів, приклади заповнення анкет є в Інтернеті, а при виникненні питань всю інформацію можна уточнити на офіційному сайті посольства або по телефону. Все досить просто, якщо поставитися до збору документів серйозно.

Анастасія Фомчина

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber