1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Як реалізувати пілотний проект з енергоефективності

137
Без кордонів Новини Мукачева

<p>Минуло пять років, як керівництво області підписало угоду з спільним Проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на...

Як реалізувати пілотний проект з енергоефективності

Минуло пять років, як керівництво області підписало угоду з спільним Проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Протягом першої фази реалізації проекту здійснено 68 мікропроектів громад, з яких 40 стосувалося енергоефективності. В ході другої фази задіяно 36 територіальних громад 9 сільських районів.

Без кордонів: 1

Крім того минулого року Закарпатська стала однією із 6 областей України, де здійснюється спеціальний пілотний проект з розробки стратегії енергоефективності. В ньому задіяно 4 райони- Мукачівський, Свалявський, Ужгородський та Хустський, в яких буде відібрано по 2 мікропроекти громад. За цим проектом до жовтня 2013 року в пілотних районах і області в цілому має бути розроблена Стратегія (програма) з енергоефективності на 2015-2020 роки, технічна документація, а також проведено конкурс з відбору мікро проектів громад на цю тему.

Особливістю цього пілотного проекту є те, що 70 відсотків фінансування з реалізації заходів бере на себе ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Це буде значною соціальною інвестицією в розвиток територіальних громад і впровадження заходів з енергозбереження.

26 березня відбувся круглий стіл, на якому з представниками зазначених районів обговорено план дій з реалізації пілотного проекту в області.

Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович, консультант проекту з підтримки стратегії з енергоефективності у Закарпатській області Володимир Бригілевич, заступник начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Едуард Маляр у своїх виступах та презентаціях проаналізували стан виконання регіональних програм енергоефективності, сировинну базу і потенціал джерел відновлювальної та альтернативної енергетики, стан справ з енергозбереження та перспективи впровадження заходів з енергоефективності у бюджетній та житлово-комунальній сферах, план заходів з підготовки Стратегії сталого енергетичного розвитку Закарпаття як складової частини стратегії розвитку області до 2030 року, висловили критерії щодо підготовки програм та інших документів з енергоефективності в пілотних районах та мікропроектів громад, відповіли на запитання учасників круглого столу.

Одержана інформація стане корисною при підготовці відповідних заходів як для обласної робочої групи, так і для задіяних до реалізації пілотного проекту спеціалістів і волонтерів на місцях.

Прес-служба облради

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber