1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Восьмий рік поспіль в УжнУ проводять міжнародну конференцію із права

110
Без кордонів Новини Ужгорода

Молодь уміє і повинна вирішувати проблеми юриспруденції – доводять учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська юридична освіта і наука»....

Молодь уміє і повинна вирішувати проблеми юриспруденції – доводять учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська юридична освіта і наука». Восьмий рік поспіль на цей захід до Ужгорода приїжджають юні дослідники права, їхні викладачі з України, Словаччини й Угорщини.

Серед організаторів правового заходу – Союз юристів України, Київський університет права НАН України, УжНУ (факультет європейського права і правознавства), Дебреценський університет, Академічне товариство імені М. Балудянського (Словаччина). Цього року засідали три дні – з 11 по 13 жовтня, і за цей час провели не тільки секційні засідання, організували соціальну акцію, а й дізналися чимало про Закарпаття.

Актуальні проблеми сучасної юриспруденції, стратегію її розвитку, а також погляди молодих науковців на правові процеси обговорювали 53 учасники конференції. В основі конференції – наукові дослідження молоді, оскільки за цими студентами й аспірантами майбутнє, вони формуватимуть правову політику в країні, зазначила Оксана Ващук, директор Ужгородського інституту КУП НАН України. Під час вітального слова вона побажала учасникам плідних дискусій, знайомств, поглиблення співпраці.

Міжнародна конференція відбувалася на базі факультету європейського права і правознавства УжНУ. Декан цього структурного підрозділу Ярослав Лазур вважає, що ті наукові напрямки, які нині розвиваються у виші, вкрай важливі, бо стосуються європейського вибору держави, європейського правового простору. «Тема конференції і її завдання йдуть у ногу з новітніми розробками в правовій науці і сприятимуть інтеграції України у Європу. Приємно, що УжНУ займає роль своєрідного містка між європейською й українською освітою. Надбання після об’єднання двох вишів є дуже знаковим, оскільки передалися наукові традиції», – переконаний декан Ярослав Лазур.

Крім факультету європейського права і правознавства, правників УжНУ представляли і студенти юридичного факультету. Сібілла Булеца, заступник декана цього структурного підрозділу, вважає, що науковий захід актуальний ще й у зв’язку з указом Президента про інтеграцію освіти у міжнародний європейський простір. «Ми розуміємо, що формування освіти в Україні відповідно до Болонського процесу, не є досконалим. Врегулювання потребує участі і студентів, щоб удосконалити освіту відповідно до їхнього бачення».

У перший день Міжнародної науково-практичної конференції учасників вітали двічі. Після пленарного засідання на урочистості завітали ректор УжНУ Федір Ващук, заслужений юрист України, ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький, заступник голови Закарпатської ОДА Іван Качур, заступник голови міста Кошиць (Словаччина) Тіл Кароль, заступник начальника Головного управління юстиції у Закарпатській області Іван Алмаші.

Про історію відкриття факультету європейського права і правознавства розповів очільник нашого університету Федір Ващук. У його вітальному слові йшлося й про важливість цього підрозділу в структурі вишу: «Конференція особливо актуальна в час очікування підписання Асоціації з ЄС. УжНУ завжди підтримуватиме такі заходи, організовані з участю молодих науковців, наших студентів, аспірантів. Стосовно факультету європейського права і правознавства, на базі якого відбувається конференція, ми свідомо створювали такий підрозділ, тому що наші випускники під час працевлаштування в країнах ЄС змушені проходити тривалу процедуру визнання диплому. Одна з вимог – наявність у навчальному плані дисциплін, пов’язаних з європейським правом і правознавством. Сьогодні в структурі всіх українських вишів треба створювати такі підрозділи. Натомість ми випередили час, створивши свого часу цей факультет. Наші студенти мають хороші можливості для працевлаштування у Європі. Пам’ятайте, що двері УжНУ завжди відкриті для здібної молоді, яка цікавиться наукою».

Метою таких наукових заходів є підготовка студентів до фахового майбутнього. У Київському університеті права НАН України протягом року проводять шість подібних конференцій, а в Ужгороді такий захід має ще й стратегічне значення, розповідає ректор Юрій Бошицький: «Молодь повинна об’єднуватися навколо науки. Конференція на Закарпатті відбувається у рамках розширення географії учасників. Ужгород найкраще підходить для цього. Це напрацювання стратегії розвитку».
Київський університет права НАН України привіз із собою вітальні листи від Бориса Патона, Президента НАН України, Валерія Євдокимова, заслуженого юриста України, голови Союзу юристів України, Ріхарда Раші, мера міста Кошиць. А від газети «Все про бухгалтерський облік» учасники конференції одержали грамоти.

Другий і третій дні Міжнародної науково-практичної конференції мали культурологічне й соціальне спрямування. 12 жовтня в УжНУ визначали кращі доповіді Міжнародної наукової конференції. Цього ж дня тривала соціальна акція, приурочена до 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка: учасники висадили 200 тюльпанів – тож захід став першим подарунком в Україні з нагоди ювілею великого Кобзаря.

Медіацентр УжНУ

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber