1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Україна і Словаччина знову не домовилися про газ

118
Без кордонів Новини Ужгорода

Український міністр енергетики та вугільної економіки України Юрій Продан і міністр економіки Словацької Республіки Томаш Малатинський вели переговори щодо...

Україна і Словаччина знову не домовилися про газ
Без кордонів: Україна та Словаччина можуть підписати меморандум про реверсні поставки газу вже найближчим часомУкраїнський міністр енергетики та вугільної економіки України Юрій Продан і міністр економіки Словацької Республіки Томаш Малатинський вели переговори щодо меморандуму про реверсні поставки газу у словацькому місті Вельке Капушани. Учасником переговорів також став представник енергетичного департаменту Єврокомісії Клаус-Дітер Борхардт.

Юрій Продан зазначив, що переговори триватимуть близько двох тижнів. Це також підтвердив Малатинський і додав, що Словаччина та ЄС шукатимуть рішення, яке не створюватиме проблем і дозволить Словаччині дотримуватися угоди та усіх зобов’язань.

Словацька делегація висунула пропозицію про поставку газу через газопровід, який у минулому був збудований між тепловою електростанцією у Воянах (Словаччина) та підземними сховищами в Ужгороді. Сьогодні цей газопровід не використовується.

Українська делегація, навпаки, підтримує використання транзитного газопроводу, за допомогою якого стратегічна сировина «Газпрому» постачається через Словаччину до Західної Європи.

«Об'ємів, які мали б поставлятися через Словаччину, беручи до уваги угоди підписані з Угорщиною та Польщею, має бути достатньо для енергетичної безпеки нашої країни»,
сказав Юрій Продан.

Під час брифінгу у Вельких Капушанах Томаш Малатинський зазначив:
«Переговори між словацькою, українською сторонами та ЄС наразі закінчилися. Було запропоновано кілька варіантів реверсних поставок. Але виникли деякі дискусійні питання. Можливо, нам вдасться підписати меморандум у найближчі кілька днів».

Представник ЄК Клаус-Дітер Борхардт підтримав пропозицію української сторони.
«Рішення поставок через Вояни не забезпечить поставок газу в Україну до наступної зими»,
сказав Борхардт.

На його думку, необхідно глибше проаналізувати альтернативну пропозицію України.
«Нам потрібно обговорити правові питання, які можуть бути пов'язані з цією проблемою»,
сказав заступник Брюсселя.
Джерело

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber