1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

У Словаччині планують збудувати атомну електростанцію

646
Без кордонів Новини Рахова

Вслід за Угорщиною, яка домовилася про 10-мільярдний кредит у європейській валюті від Росії на побудову нових енергоблоків атомної електростанції у м. Пакш, свої...

Вслід за Угорщиною, яка домовилася про 10-мільярдний кредит у європейській валюті від Росії на побудову нових енергоблоків атомної електростанції у м. Пакш, свої плани посилити потенціал ядерної енергетики оголосили також і в Словаччині. Також за допомогою російського «РосАтому» у 2025 році в словацькому місті Jaslovské Bohunice може відбутися пробний запуск нової електростанції вартістю 10-12 млрд. євро.

Ціна на електроенергію вже не залежить від закупівельної ціни та державних гарантій «Росатома», і таким чином стає можливою побудова у Jaslovské Bohunice нової словацької АЕС, у будівництві якої основну роль може грати російське енергетичне підприємство, — заявила Братиславська правда.

На думку словацького видання, пробний запуск АЕС у 2025 році вимагає інвестицій у розмірі 10-12 млрд. євро. Потужність АЕС може досягати 2400 мегават.

Проект перебуває у стадії підготовки. У його втіленні «Росатом» прагне відігравати значну роль, російська енергетична компанія вже представила свої пропозиції у Братиславському кабінеті. Переговори зайшли в глухий кут після того, як російська сторона попросила державну гарантію мінімальної закупівельної ціни на електроенергію, яку вироблятиме АЕС.

Уряд Словаччини не погодився прийняти мінімальну ціну в 65 євро за мегават-годину, адже це у два рази менше за ринкову ціну. З огляду на те, що експерти розраховують на довгострокове зростання ціни на електроенергію, Словаччина може виграти із заздалегідь обумовленою ціною.

За попередніми планами, нову АЕС мало побудувати Товариство словацької атомної енергетики. Роль цього підприємства, 51% якого належить Словаччині, а 49 % чеському енергетичному концерну, зменшилася після заяви чеського співвласника про те, що він прагне продати свою частку. На думку видання, тепер частку чехів може купити «Росатом». За попередніми заявами «Росатому», будівництво АЕС може розпочатися вже у 2021 році.

Голос Карпат раніше повідомляв, що 14 лютого, було підписано угоду між Угорщиною та Росією про співпрацю у галузі мирного використання атомної енергії, у рамках якої сторони також домовилися про будівництво нових атомних енергоблоків. Атомна електростанція у м. Пакш знаходиться у зоні 500-кілометрової досяжності до Закарпаття. В Угорщині інформація про співпрацю з росіянами та розширення ядерної енергетики викликала неоднозначні настрої, опозиційні лідери заявили, що готують протести.

Читайте більше:
Неподалік Закарпаття збудують нові атомні енергоблоки

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber