1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Спільна заява міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки щодо України

142
Без кордонів Без регіону (не видаляти!)

У понеділок в угорському Будапешті міністри закордонних справ Вишеградської четвірки обговорили останні події, пов’язані з ситуацією в Україні....

Спільна заява міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки щодо України
У понеділок в угорському Будапешті міністри закордонних справ Вишеградської четвірки обговорили останні події, пов’язані з ситуацією в Україні.

Без кордонів: Спільна заява міністрів закордонних справ Вишеградської четвірки щодо України

Міністри закордонних справ привітали той факт, що внаслідок угоди, підписаної 21 лютого 2014 року, вдалося припинити насильство. Висловили співчуття сім’ям усіх людей, чия кров пролилася в останній тиждень конфлікту. Також привітали майбутнє обрання нового президента Верховною Радою як важливий крок на шляху до консолідації, а також звільнення Юлії Тимошенко, яке нарешті ставить питання, що так давно кинуло виклик політичному впливу судової системи ЄС, у минулий час.

Тим не менше, ситуація в країні залишається нестабільною. Міністри закордонних справ знову підтвердили свою прихильність територіальної цілісності України, поряд із забезпеченням єдності, незалежності й суверенітету, і закликали сторони утриматися від тих дій, які все це можуть підірвати. Усім політичним силам в Україні й надалі потрібно відповідально брати участь у конструктивному діалозі, який зможе відновити закон і порядок на всій території країни. Стійкий і всеосяжний процес консолідації повинен включати конституційну реформу, підготовку на вільні й рівні вибори, повагу до європейських демократичних цінностей — до яких входять права національних, етнічних і мовних меншин у такому вигляді, як вони включені до документів Ради Європи.

Міністри закордонних справ повністю підтримують зусилля верховного представника Кетрін Ештон, спрямовані на довгострокове вирішення політичної кризи, у тому числі кроки Європейської комісії для стабілізування економічної ситуації в Україні. Стабілізація української економіки — ключовий аспект процесу консолідації: міжнародні фінансові інституції повинні мати змогу надати вкрай необхідну макроекономічну допомогу країні.

Міністри закордонних справ країн Вишеградської четвірки готові відвідати Україну і поділитися власним досвідом політичного переходу з новою українською владою. Ці чотири країни також готові розпочати координацію гуманітарної допомоги в Україну. Міністри закордонних справ знову підтвердили свою тверду підтримку європейської перспективи України і висловили свою прихильність, що й надалі продовжуватимуть сприяти зміцненню відносин з Європейським союзом, в тому числі підписання Угоди про асоціацію та її невід'ємної частини — поглибленої та всеосяжної вільної торгівлі (АА / DCFTA), а також у процесі реформування та модернізації України. В енергетичній безпеці країни Вишеградської групи готові взяти на себе і розвивати доставку природного газу в Україну. Міжнародний Вишеградський фонд збільшить свою фінансову підтримку програм Східного партнерства. Є потреба також у подальших кроках у плані мобілізації, країни Вишеградської групи наполягатимуть на прискоренні лібералізації візового режиму для громадян України, а також розширенні програми Erasmus Plus для отримання стипендій українцями.

І на кінець, міністри закордонних справ Чеської республіки, Угорщини та Словаччини віддають належне міністру закордонних справ Польщі пану Радославу Сікорському, за ту вирішальну роль, яку він разом з міністрами Штайнмаєром і Фабіусом, зіграв минулого тижня у створенні угоди, завдяки якій вдалося покласти край актам насильства, а також сприяти стабілізації України.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber