1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Росія незаконно переправляє до Криму військову техніку - ЗМІ

58
Без кордонів Без регіону (не видаляти!)

Москва вирішує питання модернізації Чорноморського флоту, не звертаючи уваги на позицію Києва і порушуючи базові українсько-російські угоди щодо...

Росія незаконно переправляє до Криму військову техніку - ЗМІ
Москва вирішує питання модернізації Чорноморського флоту, не звертаючи уваги на позицію Києва і порушуючи базові українсько-російські угоди щодо військово-морської бази Росії.

Про це в статті для ZN.UA пише оглядач Олексій Стрілецький.

Так, в середині лютого 2013 року десантним кораблем «Азов», в порушення законів і процедур, з Новоросійська до Севастополя був доставлений БТР-82АМ, новітня модифікація базового для ЗС Росії бронетранспортера БТР-80.

Після прибуття до України нова техніка провела близько тижня на борту десантного корабля і лише 20 лютого, за кілька годин до відвідин військового містечка морських піхотинців в бухті Козача новим міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, була доставлена в розташування 810-ї бригади морпіхів ЧФ.

На офіційному рівні факт незаконного ввезення бронетехніки на територію України командування ЧФ РФ визнало лише в квітні.

Зазначимо, що в планах російських військових на найближчі роки значиться надходження саме цього типу військової техніки на озброєння підрозділів морської піхоти ЧФ РФ, що базуються в Україні.

Ще одним прикладом порушення двосторонніх угод щодо ЧФ Росії став незаконне введення в Україну нового судна Чорноморського флоту. У кінці квітня з Новоросійська до Севастополя прийшов рейдовий буксир нового покоління РБ-389. Офіційно заявлена мета прибуття на ремонт. Однак, простоявши нетривалий час біля причалу, нова техніка допоміжного флоту ЧФ взялася за роботу, активно включившись у буксирування російських бойових кораблів і суден в акваторії Севастополя.

Крім того, 11 вересня Москва постаралася, без всякого на те дозволу, непомітно провести через морські ворота України черговий караван суден Чорноморського флоту. В цей день рятувальний буксир «Шахтар» поспішив завести на буксирі до Севастопольської військово-морської бази ще два допоміжні плавзасоби ЧФ — рятувальний буксир СБ-4 і водолазне судно ВМ-86. Обидва буксируються судна, приписані до Новоросійська.

Проте Київ обурився і зажадав від незаконного каравану покинути українські територіальні води і чекати на розв'язкуи ситуації за межами морських кордонів України.

Лише після узгодження проблемного питання зовнішньополітичними відомствами двох держав, 14 вересня рятувальний буксир СБ-4 і водолазне судно ВМ-86, вже на законних підставах, зайшли в Севастополь на ремонт.

Нагадаємо, Чорноморський флот РФ планує підрахувати обсяг коштів, виплачених Україні за 15 років в якості митних платежів. Російська сторона вважає, що ці платежі стягувалися українською стороною «без юридичних підстав».

ТСН

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber