1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Прем´єр-міністр Угорщини наполягає на автономії для угорців в Україні

18.05.2014 Без кордонів

Попри критику з України та Польщі, прем´єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову заявив, що угорській меншині в Україні потрібні автономія та подвійне громадянство,...

Без кордонів: 1Попри критику з України та Польщі, прем´єр-міністр Угорщини Віктор Орбан знову заявив, що угорській меншині в Україні потрібні автономія та подвійне громадянство, пише DW.de.

Угорський прем´єр-міністр Віктор Орбан продовжує наполягати, що угорцям, які мешкають в Україні, необхідна автономія.

«Ми зацікавлені у стабільній та демократичній Україні, але Україна не може бути ні стабільною, ні демократичною, якщо не надасть меншинам та національним громадам включно з угорською громадою те, на що вони заслуговують», — сказав він у інтерв´ю угорському телеканалу М1 увечері в п´ятницю, 16 травня.

Ідеться про подвійне громадянство та колективні права та автономію, уточнив Віктор Орбан. Він додав, що в Європі існує багато законних форм автономії і угорці Закарпаття мають вирішити, якої автономії вони хочуть. При цьому вони та українці повинні знати, що «угорська держава з усією силою підтримуватиме потреби в автономії угорців Закарпаття», наводить слова угорського політика інформагенція AFP.

Критика з України та Польщі

Глава угорського уряду зробив заяву аналогічного змісту 10 травня, виступаючи в парламенті після свого обрання на посаду, нагадує Reuters. В Україні на заклики Віктора Орбана відреагували з занепокоєнням. Вони суперечать чинному законодавству України та не сприяють стабілізації в державі, заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс. Міністерство закордонних справ у Києві викликало на розмову угорського посла Міхала Баєра в вівторок, 13 травня, передає "Інтерфакс-Україна". Київ закликав Будапешт виважено ставитися до таких чутливих питань, як етнонаціональна політика.

Слова Орбана про автономію закарпатських угорців розкритикували і в Польщі. «Ми повинні бути обережними, щоб не підтримувати, прямо чи непрямо, проросійських сепаратистів. Слова Орбана були невчасними та недоречними», — прокоментував глава польського уряду Дональд Туск у вівторок, 13 травня, у Варшаві. Його слова наводить інформаційна агенція AFP.

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus