1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Основні тези ухваленої ПАРЄ резолюції щодо України

152
Без кордонів Без регіону (не видаляти!)

Парламентська асамблея Ради Європи двома третинами голосів ухвалила резолюцію стосовно України. Згідно з документом, питання санкцій відносно української влади...

Основні тези ухваленої ПАРЄ резолюції щодо України
Парламентська асамблея Ради Європи двома третинами голосів ухвалила резолюцію стосовно України. Згідно з документом, питання санкцій відносно української влади можуть розглянути у квітні, якщо в Україні триватимуть порушення прав людини і у випадку силового розгону Майдану.

Асамблея засудила ескалацію насильства під час протестів, що призвела до щонайменше 5 жертв.

Українську владу закликали вступити у відкриті, чесні та ефективні переговори з опозицією щоб віднайти широкий консенсус.

Росії нагадали про зобов'язання відмовитися від тиску на інші країни.

Протягом дебатів доповідачі Майліс Репс та Маріетта де Пурбе-Лундін закликали до рішучих кроків, наголосивши, що в Україні насильство вийшло на безпрецедентний рівень.

Вони наголосили, що за період протистояння 5 демонстрантів загинули, а сотні постраждали.

Під час обговорення представники Греції, Сербії, Росії розкритикували проект резолюції, вказавши не «незбалансованість» та «однобокість».

Представник Швейцарії Андреас Гросс у свою чергу розкритикував Євросоюз за політику по відношенню до України, на його думку, це ЄС загнав українську владу у куток, і тому вона прийняла рішення про згортання євроінтеграції.

На критику доповіді Пурбе-Лундін зазначила, що це екстрені дебати, ситуація в Україні швидко міняється. Крім того готується більш широка доповідь.

До ухвалення члени ПАРЄ розглянули 24 поправки до проекту резолюції.

Як повідомляє кореспондент Тиждень.ua, під час сесії вже відхилено поправку голови української делегації, депутата Партії регіонів Івана Попеску, який наполягав на тому, щоб до кола відповідальних за події в Україні додали опозицію.

Відхилили поправку російських представників у ПАРЄ, що українська влада – законно обрана. Разом з тим, не підтримали поправку цих же представників щодо непричетності Росії до подій в Україні, тобто в резолюції йтиметься, що Росія здійснювала тиск на Україну. Не підтримали поправку росіян і про те, що «поліція була брутальною не з усіма учасниками протесту, а лише з деякими».

Разом з тим, були підтримані поправки представників Росії у ПАРЄ щодо заміни слова «радикали» на «екстремісти» щодо осіб, за участю яких розпочалися силові сутички у Києві. Крім цього, за пропозицією Росії ПАРЄ ухвалила поправку про необхідність розслідувати факти поранення представників силових структур.

Ще одна поправка – про проведення в Україні референдуму про відставку президента, подана від співдоповідачок по Україні, не була ухвалена.

Разом з тим, ПАРЄ не ставитиме Україну в режим спеціального моніторинга, який розглядав би ситуацію в державі на кожному засіданні Комітету Міністрів ПАРЄ.

Нагадаємо, у проекті резолюції йшлося про те, що Парламентська асамблея Ради Європи може позбавити Україну права на голосування на сесії у квітні цього року у випадку продовження застосування насильства щодо учасників Євромайдану.

Tyzhden.ua

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber