1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Неподалік Закарпаття збудують нові атомні енергоблоки

259
Без кордонів Без регіону (не видаляти!)

Сусідня до Закарпаття Угорщина планує посилити свій потенціал в атомній енергетиці. У вівторок, 14 лютого, було підписано угоду між Угорщиною та Росією про...

Неподалік Закарпаття збудують нові атомні енергоблоки
Сусідня до Закарпаття Угорщина планує посилити свій потенціал в атомній енергетиці. У вівторок, 14 лютого, було підписано угоду між Угорщиною та Росією про співпрацю у галузі мирного використання атомної енергії, у рамках якої сторони також домовилися про будівництво нових атомних блоків.

Без кордонів: Закарпаття, між Росією та Угорщиною

Відповідно до угоди, Росія надасть Угорщині кредит у розмірі 10 млрд. євро на 30 років для ядерного розширення, а також побудує у м. Пакш два нові атомні енергоблоки, повідомляють угорські ЗМІ.

Згідно з планами, перший новий атомний енергоблок запрацює у 2023 році. Зауважимо, що атомна електростанція у м. Пакш знаходиться у зоні 500-кілометрової досяжності до Закарпаття. Утім, і в середині Угорщини інформація про співпрацю з росіянами та розширення ядерної енергетики викликала неоднозначні настрої.

Натомість угорський прем’єр Віктор Орбан бачить у побудові нових атомних енергоблоків основу для конкурентноспроможності угоської економіки та третього поспіль зниження вартості комунальних послуг для населення.

Без кордонів: Віктор ОрбанБез Пакшської атомної електростанції угорська економіка не може бути конкурентоспроможною – заявив Орбан Віктор у ефірі радіо “Кошшут”, повідомляє Origo.hu.

На думку угорського прем’єр-міністра, угорсько-російські відносини на сьогодні перебувають у доброму стані, незалежність країни не порушується, а з Російською Федерацією вони є рівноправними партнерами. Пан Орбан доповнив, що Росії також корисно не втрачати стосунки з Угорщиною, для них також було б неприпустимо втратити російські технології, тому вони й зробили надзвичайно привабливу пропозицію.

Нинішня угода є наслідком затвердженої парламентом у 2011 році довгострокової національної енергетичної стратегії. Мета Угорщини полягає в тому, щоб більша частина використовуваної електроенергії була вітчизняного виробництва і вартість її була нижчою, бо це також є однією з основ зниження вартості комунальних послуг, – наголосив високопосадовець.

Тим не менше, потрібно розуміти, що посилення зв’язків між північно-східним та західним сусідами України матиме неодмінний вплив на неї саму. У геополітичному плані Угорщина проявила чіткий напрям руху, протилежний до Євросоюзу – в бік Кремля. І будівництво нових атомних енергоблоків та 30-мільярдний кредит від Росії може бути лише першою ластівкою у цій геостратегічній грі.

Голос Карпат



Читайте також:
У багатших країнах ЄС прагнуть скоротити кількість заробітчан-іммігрантів

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber