<p>2 червня Рахівщина продовжила фестивалити. Цього разу вже безпосередньо у м. Рахів пройшло дійство, присвячене виходу вівчарів на полонини. Призабуте останнім...
2 червня Рахівщина продовжила фестивалити. Цього разу вже безпосередньо у м. Рахів пройшло дійство, присвячене виходу вівчарів на полонини. Призабуте останнім часом свято вирішили відродити місцеві органи державної влади. Поштовхом до цього стало також запрошення приєднатися до міжнародного трансрегіонального проекту «Карпатський Редик», який, за задумом організаторів, має об’єднати вівчарів Польщі, Румунії та України у розвитку відгінного вівчарства, пише Анонс Закапаття.
Символічний початок свято отримало із зустрічі іноземних делегацій з Польщі та Румунії на державному кордоні в м. Солотвино. Перший заступник голови обласної ради Володимир Закурений, голови державної адміністрації та районної ради Дмитро Андріюк і Микола Беркела та представники Івано-Франківської ОДА в супроводі троїстих музик хлібом-сіллю привітали гостей на українській землі.
Урочисту частину святкування ознаменувала традиційна святкова хода містом представників офіційних делегацій, творчих колективів району та гостей свята. Відкриття фестивалю відбулося в природному амфітеатрі Буркут. Під час вітальних промов організатори «Редику» вручили знаки пошани румунським вівчарям, які під час проекту пройшли з вівцями вже понад 400 кілометрів. Удостоїлись таких відзнак за внесок у розвиток вівчарства і Володимир Закурений, Дмитро Андріюк та Ярослав Думин.
Продовженням офіційної частини свята стало також відзначення вівчарів та голів фермерських і особистих селянських господарств. Понад двадцять тваринників отримали почесні грамоти та цінні подарунки від обласної державної адміністрації та облради, управління агропромислового розвитку ОДА, Рахівської райдержадміністрації та районної ради.
Запалення полонинської ватри дало старт фестивалю та творчому звіту художніх колективів району. Родзинкою концертної програми став виступ польського гурту, який своїм народним колоритом розбавив гуцульське свято. В ході фестивалю учасники оглянули виставки народних умільців району, які демонстрували свої таланти від вишивки і до кулінарного мистецтва.
Запалом організаторів свята перейнялась і погода, адже, всупереч всім прогнозам, було сонячно. І тільки ближче до завершення дійства рясний дощ дав знак, що літування полонинських вівчарів буде плідним, а започаткований фестиваль матиме своє продовження
Читайте також:
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- На кордоні знадобиться дозвіл і гроші: з 2025 року діють нові правила в’їзду до країн ЄС
- Як врятуватися від мобілізації?: чоловіки знайшли непопулярний вихід
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Секретна зброя закарпатських прикордонників: пухна...
Службові обов’язки на західних кордонах ...
26.09.2024 12:32 703 0 Без кордонів
Коштовна річ часів Австро-Угорської імперії: закар...
Столітнє релігійне видання поповнить віт...
27.09.2024 10:47 558 0 Без кордонів
Йому 42, а їй 78: на Закарпатті чоловік і теща вид...
На кордоні з Угорщиною прикордонники зуп...
27.09.2024 13:16 1619 0 Без кордонів
Схема втечі за 1000 євро: на Закарпатті затримали ...
На кордоні з Угорщиною прикордонники зат...
27.09.2024 16:35 626 0 Без кордонів
Троє «артистів» влаштували виставу на березі Тиси ...
Прикордонники Мукачівського загону затри...
27.09.2024 20:38 883 0 Без кордонів
До уваги водіїв і подорожуючих: на одному з закарп...
На митному кордоні "Вишнє Німецьке – Ужг...
29.09.2024 13:37 893 0 Без кордонів