1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Михайло Горбачов: Те, що твориться в Україні, – це вандалізм, а не протест

36
Без кордонів Без регіону (не видаляти!)

Колишній президент СРСР, політик Михайло Горбачов дав ексклюзивне інтерв'ю для <a href="http://www.unn.com.ua/" rel="nofollow">УНН</a>, у якому зазначив, що українській владі треба...

Михайло Горбачов: Те, що твориться в Україні, – це вандалізм, а не протест
Без кордонів: Михайло ГорбачовКолишній президент СРСР, політик Михайло Горбачов дав ексклюзивне інтерв'ю для УНН, у якому зазначив, що українській владі треба бути послідовною у своїх діях та з усіх сил намагатися мирним шляхом вийти із політичної кризи.

“Українська влада зараз лише намагається припинити протистояння, проте потрібно бути до кінця послідовними у цьому. Зараз для української влади головне — припинити наростання протистояння та припинити його зовсім”, — сказав М.Горбачов.

Він також зазначив, що розвиток сценарію, де є силове протистояння, — неприпустимий.

“Головне для української влади — не допустити подальших кривавих методів з’ясування стосунків, що з’явились останнім часом. Владі необхідно зібрати усі зусилля та чого б це не вартувало, сісти за стіл переговорів із опозицією та тими силами, які вдаються до силового протесту. Треба мати терпіння та сили, щоб домовитись”, — зазначив політик.

Він також сказав, що не вважає за потрібне втручання іноземних держав у внутрішні справи України та допомагати у влагодженні конфлікту.

“Я не думаю, що українцям не вистачить сил самостійно все владнати. Українцям вистачає сил, щоб самим провести мирні переговори між владою та опозицією без стороннього втручання зовні”, — сказав М.Горбачов.

Разом з тим політик стурбований та обурений тим, що ситуація дедалі менше схожа на акції протесту та все більше нагадує безконтрольні погроми.

“Що ж це коїться в Україні? Це вже вандалізм, а не протест. Руйнується історична столиця. Навіщо руйнувати Київ та інші міста? Це справжній вандалізм. Моя думка така: якщо українці хочуть претендувати на звання нормальної європейської нації, то цей безлад необхідно припинити. І припинити мирним шляхом перемовин”, — резюмував М.Горбачов.

Нагадаємо, президент СРСР Михайло Горбачов вранці 23 січня надіслав президентам Росії і США В.Путіну та Б.Обамі лист, в якому попросив їх допомогти Україні повернутися на шлях мирного розвитку.

За словами М.Горбачова, він ознайомився із зверненням виконавчого директора Руху “За права людини” Пономарьова, в якому останній “закликає вас обох виступити ініціаторами переговорів в Україні, щоб домогтися негайного припинення насильства і запобігти масове кровопролиття”.

“Цей заклик я цілком і повністю підтримую. Упевнений, що в ваших силах досягти цієї мети. Протиборчі сторони повинні сісти за стіл переговорів. Зараз чутні взаємні звинувачення. Винних у загостренні становища в Україні шукають у Росії, на Заході, в українських владних структурах і в лавах української опозиції. Це тільки ускладнює обстановку. Зараз не час займатися розслідуваннями. Головне — зупинити найнебезпечнішу ескалацію. Не можна не бачити, що хід подій у Києві загрожує не тільки самій Україні та її сусідам, але і Європі, і всьому світу”, — наголосив М.Горбачов.

“Я, як і багато хто в Росії, дуже близько приймаю до серця все, що відбувається на Україні. Просто не можу собі уявити, що там дійде до розколу нації, до розколу суспільства. Це занепокоєння зрозуміло. Росія і Україна століттями були дуже близькі. Мова йде не тільки про історичні зв’язки. Це тісні родинні зв’язки між людьми”, — додав він, підкресливши, що “не можна допустити, щоб українці воювали з українцями”.

“Це страшний абсурд. Але обстановка, мабуть, прийняла такий характер, що без допомоги, без сприяння авторитетних представників наших двох країн це може привести до катастрофи”, — наголосив М.Горбачов.

Нагадаємо, від 19 січня між мітингувальниками та працівниками МВС на вулиці Грушевського у столиці тривають масові сутички. Причиною цього стала відмова правоохоронців пропустити мітингувальників до будівлі Верховної Ради. Мітингувальники рушили з Євромайдану під будівлю Верховної Ради з вимогою відмінити так звані “диктаторські закони”, прийняті парламентом 16 січня.

<

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber