1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

З 1 вересня усе зміниться: одна з європейських країн запроваджує нові правила працевлаштування для українців

128

Європейська країна з 1 вересня відмовить багатьом українцям у праві на працю.

З 1 вересня усе зміниться: одна з європейських країн запроваджує нові правила працевлаштування для українців

В одній з європейських країн з 1 вересня запроваджують більш жорсткі правила працевлаштування, ніж вони були дотепер. Йдеться про Литву, яка відмовлятиме усім іноземцям, що не мають статусу тимчасового захисту, у праві на працю. Вони зможуть здобути таке право лише після отримання посвідки на проживання.

Нові правила не стосуватимуться однієї категорії біженців – тих, які мають високу кваліфікацію. Для них ніяких обмежень при прийомі на роботу не буде. Про це стало відомо з інформації, оприлюдненої литовським Департаментом міграції.

Досі іноземцям було достатньо реєстрації в Департаменті міграції для того, щоб отримати дозвіл на роботу, Для цього їм не потрібно було оформлювати статус тимчасового захисту. Право на працю мали:

  • безвізові іноземці;
  • власники чинних шенгенських віз;
  • власники національних віз, виданих за непередбаченими обставинами;
  • іноземці, які подавали заявку на отримання посвідки на проживання на підставі роботи, високої кваліфікації або з гуманітарних причин.

Однак із 1 вересня усе зміниться. Тепер ті іноземці, які не мають статусу тимчасового захисту, здобудуть право на працю лише з дати отримання посвідки на проживання, а не з тієї дати, коли вони подали відповідну заяву.

Водночас така вимога не стосуватиметься мігрантів, які мають високу кваліфікацію. Для них збережуться усі преференції при працевлаштуванні.

Зміни також не торкнуться українських біженців, які мають статус тимчасового захисту у Литві і мають цифрові посвідки. Причому цей статус відразу надаватимуть і новим біженцям, які можуть прибути до Литви через подальші військові дії в Україні.

Нагадаємо, на початку цьогорічного літа Литва відкрила для українців дуже багато вакансій.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber