1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Нововведення на кордоні: з 17 липня запрацювали нові умови законного виїзду за межі країни

203

Тепер для перетину кордону чоловікам потрібний ще один обов'язковий документ.

Нововведення на кордоні: з 17 липня запрацювали нові умови законного виїзду за межі країни

Від 17 липня наявність військового квитка стала обов'язковою для всіх українських чоловіків віком від 18 до 60 років для перетину кордону. Втім, наразі прикордонники не фіксують збільшення загальної кількості відмов чи інцидентів, пов'язаних з цим. 

Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко у коментарі "УП".

"Відмову в перетині кордону через відсутність військово-облікового документу в перший день нововведення отримали 87 громадян. В той же час загальна кількість відмов - у порівнянні з попереднім днем, значно не збільшилася. Це свідчить про те, що більшість чоловіків свідомо підійшли до необхідності мати при собі військово-облікові документи", - наголосив представник ДПСУ.

За його словами, загальна кількість відмов у середу 17 липня була майже 255 особам, з яких 87 – через відсутність військово-облікового документу, а 16 липня загальна кількість відмов становила 220.

Окремо представник ДПСУ додав, що для категорії чоловіків, які мають право на перетин кордону через відстрочку від призову чи виключення з військового обліку за станом здоров’я, в військово-облікових документах повинна бути зазначена інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку.

Нагадаємо, у ДПСУ повідомили, чи можуть вручити повістку на кордоні. Зазначається, що на КПП можуть перебувати працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

"В окремих пунктах пропуску, в окремі години можуть бути присутні представники територіальних центрів комплектування, але вони не беруть участі в заходах прикордонного контролю", - наголосив представник ДПСУ.

За його словами, повістки на пунктах пропуску "масово, відкрито чи не відкрито" не видають. Втім, якщо людина, яка перетинає кордон, перебуває у розшуку, то прикордонники можуть звернутися до поліції, щоб ті доправили її до ТЦК.

Демченко зауважив, що працівники ТЦК не беруть участь в прикордонному контролі. Втім, допомагають в разі "якщо виникають якісь питання відносно документів або інформації".


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber