1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

На кордоні з Росією почали будувати електронний бар'єр: відомо, як він працюватиме

159

Вздовж бар’єра цілодобово чергуватимуть прикордонники.

На кордоні з Росією почали будувати електронний бар'єр: відомо, як він працюватиме

Польща оголосила початок будівництва електронного загородження на кордоні з Росією. Бар'єр охоронятиме 199 кілометрів кордону та проводитиме повний моніторинг.

Таку заяву зробив голова Міністерства внутрішніх справ Польщі Маріуш Камінський. Про це пише Obozrevatel з посиланням на RMF24.

"Почато будівництво електронного брандмауера на польсько-російському кордоні. Роботи будуть завершені восени. У нас буде повний моніторинг того, що відбувається на кордоні з Росією", – заявив Камінський.

Електронний бар'єр, тобто система камер та датчиків руху, захистить 199 кілометрів кордону. Його радіус дії охопить увесь сухопутний кордон із Росією, за винятком ділянки Віслінської коси, де кордон уже кілька років охороняється також електронними засобами.

Як запевнив Каміньський, загородження на кордоні з РФ буде "надзвичайно сучасним" – таким самим, як і на кордоні з Білоруссю.

"Переконаний, що наш східний кордон буде чудово підготовлений до різного роду протиправних дій, пов'язаних з кризовими ситуаціями з нашими східними сусідами. Я переконаний, що це буде найбільший кордон Євросоюзу", – сказав міністр.

На будівництво електронного бар'єру було укладено контракт на суму понад 373 мільйони злотих. Підрядником виступає польська компанія Telbud, з якою прикордонники підписали контракт у грудні минулого року.

Загорожа буде розділена на дванадцять функціональних секцій. На них встановлять близько 2 тис. камерних стовпів, 3 тис. відеокамери та 700 км кабелів живлення, передачі та виявлення.

Прессекретарка прикордонної служби лейтенант Ганна Михальська уточнила, що будівельні роботи наразі розпочаті в районі постів прикордонної служби у Безлідах та Семпополі.

На додаток до робіт на кордоні з кінця березня також ведуться роботи в Центрі нагляду у штаб-квартирі Вармінсько-Мазурського прикордонного управління у Кентшині. У структурі, куди надходитимуть сигнали із греблі, буде дванадцять операторських станцій. Там цілодобово чергуватимуть співробітники прикордонної служби, які слідкуватимуть за обстановкою на кордоні.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Польщі вручатимуть повістки та працюватимуть медкомісії.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber