1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Польща, Чехія, Словаччина та інші: як Європейські країни прийматимуть українських біженців у 2023 році

230

У наступному році умову приймання українців дещо зміняться.

Польща, Чехія, Словаччина та інші: як Європейські країни прийматимуть українських біженців у 2023 році

Росія не припиняє завдавати ударів по інфраструктурі України. У країні зростає дефіцит електроенергії і цілком можлива ситуація, коли електропостачання припиниться на всій території України на тривалий термін. Цілком можливий і сценарій, за якого Росія розпочне новий наступ на Київ у 2023 році. Все це може спровокувати нову хвилю українських біженців у Європі. Польща, Німеччина, Чехія та інші країни готові дати притулок українцям і наступного року. Однак у всіх цих країнах різні умови прийому біженців.

Про готовність країнами ЄС прийняти нову хвилю біженців, і про те, які там діють правила, пише інтернет-видання "Факти".

Наразі жодна країна не заявила, що вона не готова прийняти українських біженців у разі потреби. Навіть більше, багато країн, розуміючи ситуацію, що склалася в Україні, розробляють протоколи дій щодо прийому українських громадян у 2023 році.

Польща

Слід зазначити, що Польща планує дещо змінити правила перебування українських біженців у наступному році. Сусідна країна має намір внести поправки до Спецзакону про допомогу громадянам України.

Біженцям надаватиметься можливість безкоштовного проживання у місцях тимчасового розміщення на період до 120 днів. Після закінчення цього періоду, з 1 березня 2023 року, вони будуть зобов'язані покривати 50% видатків на проживання, але ця сума не повинна перевищувати 40 злотих на особу на добу. А починаючи з травня наступного року, біженці платитимуть 75% вартості проживання. Але в такому разі сума оплати, яку вносять українські громадяни, не повинна перевищувати 60 злотих на добу на людину.

Ця норма не поширюється на соціально вразливу категорію людей. До неї належать особи з інвалідністю, особи пенсійного віку, вагітні, жінки з дітьми до року, опікуни трьох і більше дітей, люди, які потрапили до складної життєвої ситуації. Цій категорії біженців житло надаватиметься безкоштовно. Набуття статусу біженця має бути обґрунтоване. Підставою для його отримання можуть стати бойові дії в регіоні проживання, з якого приїхав біженець.

Німеччина

Наступного року українці матимуть змогу в'їхати до Німеччини без оформлення візи. Перебування українських громадян без оформлення посвідки на проживання в Німеччині обмежено на строк до 90 днів. Для більш тривалого перебування необхідно подати заявку на надання посвідки на проживання для тимчасового захисту. Ця заявка подається протягом 90 днів після першого в'їзду до країни. Для її оформлення слід звернутися до міграційної служби за місцем проживання. Також на початку 2023 року розмір фінансової допомоги біженцям буде збільшено.

Великобританія

У Британії діє програма Homes for Ukraine. Вона дає можливість пошуку громадян Британії, які готові надати житло для українців. В рамках цієї програми житло надається щонайменше на 6 місяців. Проте британців, які готові надати житло для українців, мало. Якщо хтось із рідних українського громадянина вже тимчасово проживає у Британії, то підставою для в'їзду до країни може бути віза для возз'єднання з членами сімей. Термін дії цієї візи не може перевищувати 3 років.

Словаччина

Готова прийняти українців і Словаччина. Для перебування в країні у статусі біженця необхідно оформити статус тимчасового захисту та отримати відповідні права. Тимчасове житло надається країною до 4 березня 2023 року. Після цієї дати термін перебування автоматично продовжується на 6 місяців. Однак, сукупний період перебування не може перевищувати 1 рік, якщо Рада ЄС не вирішить інакше.

Чехія

У Чехії програму прийому і допомоги українцям, які втекли від війни, офіційно продовжено до 2024 року. Біженцям надається тимчасове проживання строком до 30 днів у спортзалах, які переобладнали на притулки. А от у готелях, які приймають біженців, можна мешкати до 150 діб. Подальше проживання оплачується самими українцями.

Італія

На сьогодні в Італії є три режими прийому українських громадян:

  • у центрах CAS та SAI Міністерства внутрішніх справ та місцевих органів влади;
  • з агентства Diffused Hospitality, яке керується організаціями та асоціаціями третього сектору;
  • проживання біженців у родичів і друзів.

Франція

Франція надає українцям фінансову допомогу уряду. Для нарахування виплат необхідно оформити посвідку на проживання у статусі бенефіціара тимчасового захисту. Цей статус необхідно оновити через 6 місяців, інакше нарахування грошових виплат буде припинено.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber