1. Новини Закарпаття
  2. >

«Виступають проти "фашистської ідеології руського мира"»: на День Росії у 30 країнах світу влаштували акції проти вторгнення в Україну

12.06.2022 23:55 Без кордонів

Антивоєнні акції влаштувала російська діаспора, яка закликає світ зробити все, щоб якнайшвидше зупинити це божевілля.

Антивоєнні акції влаштувала російська діаспора, яка закликає світ зробити все, щоб якнайшвидше зупинити це божевілля.

У тридцяти країнах світу російська діаспора 12 червня, яке у Росії є національним святом, влаштувала антивоєнні акції, протестуючи проти вторгнення в Україну, повідомляє DW.

"Через 32 роки (на проголошення Дня Росії) Кремль розв'язав злочинну війну проти України, попередньо придушивши демократичні інститути у власній країні… Тому росіяни за кордоном виходять на глобальну акцію, щоб нагадати про дух Декларації суверенітету. Не святкувати, а боротися – за вільну Росію. Свободу від путінізму. Свободу для України. Свободу від пропаганди", – заявили у діаспорі.

Зокрема акції пройшли в Новій Зеландії та Австралії. Їхні учасники заявили, що виступають проти "фашистської ідеології "русского мира" і закликають світ зробити все, щоб якнайшвидше зупинити це безумство".

Мітинг проти війни Росії в Україні відбувся також у швейцарській Женеві. У Латвії демонстранти прийшли до посольства Росії з прапорами України, Латвійської Республіки, а також біло-синьо-білими прапорами, які часто використовуються як антивоєнні в РФ.

У німецькому Дюсельдорфі акція відбулася під гаслом "Мир – Україні, свобода – Росії". Антивоєнні акції були організовані в інших німецьких містах - Берліні, Франкфурті-на-Майні, Геттінгені, Гейдельберзі, Мюнхені.

Нагадаємо: «Україна – це Європа»: в Бельгії на підтримку кандидатства України в ЄС активісти утворили живий ланцюг (ВІДЕО) 

Читайте на ГК:У МЗС України підтвердили загибель 25 українців в Ізраїлі та Газі
Читайте на ГК:Метеозалежним непереливки: на Землі вирує потужна магнітна буря
Читайте на ГК:Пасажирський потяг розтрощив вантажівку: камера зафіксувала момент зіткнення /ФОТО, ВІДЕО