1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

У МЗС РФ заговорили про ядерний удар по Польщі

12.06.2022 18:23 Без кордонів

Депутат Європейського парламенту та колишній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував передати Україні ядерне озброєння.

Депутат Європейського парламенту та колишній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував передати Україні ядерне озброєння.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що депутат Європарламенту від Польщі, екс-глава МЗС країни Радослав Сікорський, який запропонував повернути Україні ядерну зброю через порушення Росією Будапештського меморандуму, ставить під удар польський народ.

"Польські політики, які контролюються американським приводним ременем, виявляють екстремістську ідеологію, розповсюджують ненависть, розпалюють конфлікти, а тепер ще й загрожують планеті порушенням режиму нерозповсюдження ядерної зброї. Але найголовніше – вони ставлять під удар польський народ, який втягують у ядерний переділ", - написала Захарова у Telegram.

Депутат Європейського парламенту та колишній міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський запропонував передати Україні ядерне озброєння. Він аргументував це тим, що Росія порушила взяті на себе зобов'язання у рамках Будапештського меморандуму поважати суверенітет та територіальну цілісність України, тому доречно повернути Києву ядерну зброю, від якої українці добровільно відмовилися.

Голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін заявив, що у разі реалізації пропозиції Сікорського щодо надання ядерного озброєння Україні можливий ядерний конфлікт знищить Європейський континент.

Нагадаємо, що Україна добровільно утилізувала весь свій ядерний боєзапас відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року. Згідно з ним, Україні гарантували недоторканність кордонів та суверенітету. Серед гарантів була також Російська Федерація. РФ у 2014 році незаконно анексувала український Крим і через своїх маріонеток вела війну на Донбасі, а з 24 лютого 2022 року розпочала відкрите повномасштабне вторгнення в Україну.

Нагадаємо, У Росії намагалися підірвати нафтопровід "Дружба", було три вибухи – ЗМІ.

Читайте на ГК:На Заході водій автомобіля Daewoo Lanos збив 11-річну дівчинку (ФОТО)
Читайте на ГК:"4 мільйони у тумбочці!": поліцейські викрили двох мешканців, які переправляли через кордон ухилянтів (ФОТО)
Читайте на ГК:Нічна атака РФ: на Захід України летіло 16 "шахедів", є влучання