В ефірі угорського радіо у п'ятницю, як зазначається, Орбан зазначив, що "газове ембарго завдає шкоди не тільки Угорщині, ми губимо всю Європу".
При цьому HVG зазначає, що з приводу газового ембарго, що намічається, Орбан сказав: "У такій стабільній ситуації, як Угорщина, дуже мало урядів, а наш мандат свіжий і стабільний".
"Нафта починалася так само сильно, як і газ", — зазначив Орбан з приводу дебатів у Брюсселі, зазначивши, що він упевнений, що врешті-решт "здоровий глузд переможе". Він визнав, що "це складне питання".
Також повідомляється, що Орбан зазначив, що "Україна має право захищатися".
Доповнення
Європейський Союз уже почав роботу над сьомим пакетом санкцій проти рф за її вторгнення в Україну, повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський. Він вважає, що санкції мають торкнутися і газу.
Однак, у Європейській комісії, хоч і не виключають жодних санкцій проти рф за війну в Україні, але вказують, що нині не вивчають "блокування" російського газу.
Як повідомлялось раніше, ЄС не планує запровадження ембарго на газ РФ. Після того, як було ухвалено рішення про запровадження шостого пакета санкцій проти Росії, в ЄС поки що не думають про сьомий.
Про те, що Євросоюз не планує забороняти постачання російського газу, заявив у вівторок, 31 травня, канцлер Австрії Карл Негаммер. Тоді він відзначив, що газове ембарго не буде темою наступного пакета санкцій.
У свою чергу прем'єр-міністр Бельгії Александер де Кроо заявив, що ЄС має взяти паузу у введенні нових санкцій проти Росії.
Чиновник також відзначив, що для всього ЄС запровадження нафтового ембарго стало перемогою, в яку не вірили.
Напередодні свою думку із приводу газового ембарго висловила депутат Європейського парламенту від угорської партії «Фідес» Андрея Бочкор. Вона відзначила, що агресія Росії проти України показала, наскільки важливою є подальша інтеграція асоційованих з ЄС країн. Також пані Андрея акцентувала на тому, що із змістових елементів «Східного партнерства» дуже важливим є розвиток інфраструктури прикордонних регіонів, зокрема збільшення кількості пунктів пропуску.
«Угорщина підтримує кроки, які сприяють миру, ініціативу «Східне партнерство», єдину позицію ЄС і солідарність з Україною, але не погоджується ані з нафтовим, ані з газовим ембарго для забезпечення стабільності та безпеки громадян країни», – заявила євродепутат.