1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Росія вивезла кораблями до Сирії майже 100 тисяч тонн викраденого українського зерна

73
Без кордонів Львівські новини

Росія продовжує грабувати України, вивозячи звідси все, до чого може дотягнутися. Серед них і зерно, яке намагається продати закордоном.

Росія вивезла кораблями до Сирії майже 100 тисяч тонн викраденого українського зерна

Про це повідомив 24 канал із посиланням на Reuters.

Міністерства аграрної політики та продовольства України зафіксувало крадіжку росіянами 500 тисяч тонн пшениці з окупованих регіонів з моменту військового вторгнення.

З Харківської, Донецької та Луганської областей крадене зерно вивозиться в Росію, натомість із Запорізької та Херсонської областей загарбники вивозять продовольство в окупований Крим. А вже звідти намагаються кораблями відправити його в інші країни, де це зерно можна продати.

Лише в одну Сирію за останні три місяці Росія направила приблизно 100 тисяч тонн пшениці, яка була викрадена з території України та вивезена в Крим. В Україні такі дії Росії назвали злочинною діяльністю. З міжнародними цінами на пшеницю вище 400 доларів за тонну, такий обсяг коштував би понад 40 мільйонів доларів.

Як Росія вивозить зерно до Сирії

Журналісти навели один з прикладів, як росіяни вивозять зерно з окупованих територій України до Сирії. Спочатку викрадене зерно доставляється до Севастополя. Там його і вантажать на кораблі. Один з таких – "Матрос Позинич", який може перевозити близько 30 тисяч тонн зерна.

Це одне з трьох суден, які вантажили зерно в кримському порту Севастополь з моменту вторгнення Росії в Україну, а потім доставили його до Сирії.

Востаннє його бачили у Севастополі 19 травня, а потім відстежили його проходження через протоку Босфор та на південь уздовж турецького узбережжя. Спочатку "Матрос Позинич" визначив пункт призначення в Бейрут (Ліван), але 25 травня вимкнув свій транспондер біля узбережжя Лівану, згідно з даними відстеження судна Refinitiv. Нові зображення, надані Maxar Technologies, показують суховантажне судно "Матрос Позинич" в Латакії (Сирія) 27 травня. Супутникові знімки від Planet Labs 29 травня показали, що судно і далі пришвартоване в Латакії. І лише 1 червня судно знову ввімкнуло транспондер і його можна було відстежити на заході, подалі від сирійського узбережжя.

Посольство України в Лівані, посилаючись на українські правоохоронні органи, стверджує, що зерно на борту "Матрос Позинич" було викрадено з українських сховищ у районах, нещодавно окупованих російськими військами.

Варто відзначити, що Росія зобов’язалася поставити в Сирію мільйон тонн пшениці в рамках двосторонньої угоди у 2021 році.

Росія блокує українські порти

Допоки Росія безконтрольно вивозить зерно з окупованих територій, її військові кораблі блокують українські порти. Відтак наша держава не має змоги вивозити зерно на продаж. Через що у світі загострюється продовольча криза. Адже 50% Всесвітньої продовольчої програми припадає на українське зерно.

Наразі в Україні заблоковано близько 20 мільйонів тонн зерна. Частину з них почали постачати суходолом, але цього все одно недостатньо.

Нагадаємо, Зведення Генштабу: на чотирьох напрямках ЗСУ змусили ворога відступити.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber