1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Позиція Угорщини: лідери окремих країн ЄС висловились щодо заборони імпорту морської нафти з Росії

261
Без кордонів Угорщина

У ЄС розглядають можливість обійти позицію Угорщини щодо ембарго на російську нафту.

Позиція Угорщини: лідери окремих країн ЄС висловились щодо заборони імпорту морської нафти з Росії

Через позицію Угорщини щодо нафтового ембарго лідери окремих країн Європейського Союзу пропонують заборонити імпорт тільки морської нафти з Росії, а постачання через трубопроводи – обмежити.

Про це пише Bloomberg із посиланням на поінформовані джерела.

Уряди країн ЄС обговорюють із Європейською радою та Європейською комісією план, згідно з яким транспортування російської нафти через трубопровід «Дружба» на певний час буде звільнене з-під дії санкцій.

Такий компроміс дасть Угорщині час для поступової відмови від нафти з Росії. Але, додає Bloomberg, навіть цей план поки не має одностайної підтримки в ЄС, оскільки країни, які покладаються на морські постачання нафти, побоюються, що санкції вплинуть на них більше.

Видання вказує, що ухвалення «компромісного» нафтового ембарго не матиме такого впливу, як очікувалося. Через нафтопровід «Дружба» у 2021 році Росія постачала в ЄС 720 тисяч барелів нафти щодня, тоді як морськими шляхами – 1,57 мільйона барелів на день. 

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський розкритикував позицію Угорщини, яка відмовляється підтримувати нафтове ембарго проти Росії попри те, що кошти за енергоносії фінансують воєнну машину Кремля. Дане питання було порушене Зеленським на українському сніданку в Давосі. Як він зазначив, Будапешт аргументує свою позицію тим, що для відмови від російської нафти йому необхідні значні кошти. У той же час, у Міністерстві закордонних справ Угорщини добре усвідомлюють, що відмова від російської нафти призведе до економічного колапсу в країні. Стрімко зросте ціна на мазут і паливо, що в свою чергу стане причиною стрибка цін на продукти.

Раніше в Єврокомісії повідомили, що представники країн ЄС продовжують обговорювати пропозиції щодо шостого пакету санкцій проти Росії. Основною перешкодою на шляху до затвердження санкцій ЗМІ називають позицію Угорщини, яка відмовляється підтримувати пропозиції щодо санкцій у їхньому нинішньому вигляді, мотивуючи укотре свою позицію прагненням захистити власну економіку.

Угорщина протягом кількох тижнів виступала проти пропозиції, згідно з якою вона мала відмовитися від російської нафти до 2024 року, що майже на два роки більше, ніж потрібно від більшості інших країн-членів ЄС.  Відстоюючи позицію країни, Прем’єр-міністр Угорщини звернувся до президента Європейської ради Шарля Мішеля з листом, в якому зауважив, що його країна не може підтримати санкції без детальнішої інформації про фінансування ЄС, яке може допомогти Будапешту відмовитися від російської нафти.

Як наслідок, відмова Орбана обговорювати пакет ставить під загрозу плани Брюсселя покласти край залежності блоку від російської нафти.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber