1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Переселенка в Угорщині: Спасибо вашей стране! / ВІДЕО

27.05.2022 13:25 Без кордонів

Після бомбосховищ діти їхали з бронхітами, пневмоніями, – розповідає вражаючу історію з життя в угорському центрі прийому біженців пані Марія із Запоріжжя.

Після бомбосховищ діти їхали з бронхітами, пневмоніями, – розповідає вражаючу історію з життя в угорському центрі прийому біженців пані Марія із Запоріжжя.

Переселенка поділилася, що прийняла рішення утікати від війни в момент, коли окупанти захопили Запорізьку атомну електростанцію, а в новинах почали розповідати, скільки дітям потрібно давати йоду.

- Получилось сесьть только в третий поезд. Очень много людей было. Прям заталкивались все, сумки оставляли, животных оставляли. Ужас, что было, - розповідає жінка з України. - Доехали до Будапешта и там спасибо волонтерам, они посадили нас в машины, нас отвезли в гостинницу, которую тоже нам дали бесплатно. Наши родственницы приехали чуть позже, они с Луганской области. Есть с Харькова, они прям под обстрелами сидели и выезжали, когда бомбы летели.

Спасибо людям, спасибо вашей стране, дали возможность нам с детьми пожить, еще в таком хорошем месте возле озера. У нас дети ехали с бронхитами, пневмониями, мы их здесь долечивали. Третий месяц, они до сих пор еще каляют, потому что сидели в подвалах. Мы ехали, не знали , как доедем. На антибиотиках как-то продержались.

Ситуация... Вокрун Запорожья в радиусе 20+ км со всех строн стоят, летают. На днях прилетела на Хортицу нашу, в заповедник попала (ракета). У тети - у них там днем и ночью Харьков под обстрелами. Неделю наз прилетело в Запорожье тоже, в частный сектор. Убитые, раненые, страшно, очень страшно. 

Если б не дети, ы б, наверное, не выезжали. Оставили все, животных. Оставили маму, старшего сына. Он сейчас работет на аавиационном, вертолеты делает. За всех сердце болит, за всех душа болит и очень хочется домой.

Загалом Угорщина кожного дня приймає близько 10 тисяч біженців від війни в Україні, повідомило TV21 Ungvar

Важливо, що кожен третій громадянин Угорщини надавав допомогу українським біженцям: 58 відсотків – матеріальним пожертвуванням, 40 процентів – продуктами харчування, 39 відсотків – надали іншу підтримку. Про це повідомив Інститут народонаселення та сім’ї ім. Марії Копп, посилаючись на дані проведеного репрезентативного соціологічного опитування.

Угорщина й надалі підтримуватиме українських переселенців. Потрібно допомогти понад 700 тисячам українців, що втекли від війни до Угорщини. Про це повідомив заступник прем’єр-міністра країни Жолт Шем’єн

А нова президентка Угорщини Каталіна Новак озвучила позицію щодо війни Росії проти України. “Ми засуджуємо путінську агресію, збройний напад на суверенну державу. Ми, угорці, хочемо миру тут і в сусідніх країнах. Ми не нейтральні”, - зазначається у відеовиступі президентки, опублікованому на сторінці угорського консульства в Ужгороді.