1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

«Податок на зміцнення армії»: в Угорщині великий бізнес змусять сплачувати новий податок

25.05.2022 21:30 Без кордонів

Цей новий податок зачепить банки, телекомунікаційні компанії, великі роздрібні мережі, страхові компанії, енергетичні компанії та авіакомпанії.

Цей новий податок зачепить банки, телекомунікаційні компанії, великі роздрібні мережі, страхові компанії, енергетичні компанії та авіакомпанії.

Угорщина зобов’яже банки, телекомунікаційні компанії, великі роздрібні мережі, страхові компанії, енергетичні компанії та авіакомпанії вносити "значну частину свого додаткового прибутку" до державного бюджету.

Про це заявив прем’єр-міністр Віктор Орбан у відео, опублікованому на його сторінці у Facebook у середу, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Telex.hu.

Орбан сказав, що банки та компанії, які отримують "додатковий прибуток" у нинішній складній ситуації на тлі війни в Україні та в умовах зростання цін, повинні будуть вкладати у зміцнення угорської армії та схему фінансування рахунків за електроенергію домогосподарств. Додатковий податок буде застосовуватися цього року та 2023 року.

"Ми очікуємо, що ті, хто отримує додатковий прибуток у цій ситуації, зроблять свій внесок у витрати", – сказав він.

Орбан не уточнив суму цільових надходжень від нових заходів, зазначивши, що всі деталі будуть оголошені в четвер.

"Ми зобов'яжемо банки, страховиків, великі роздрібні мережі, енергетику та комерційні компанії, телекомунікаційні компанії та авіакомпанії виплачувати значну частину свого додаткового прибутку в два державні фонди", - сказав Орбан.

Вони фінансуватимуть витрати на компенсацію домогосподарствам підвищення цін на енергоносії та на утримання армії.

Це не перший випадок, коли Орбан накладає додаткові податки на банки та інші сектори, щоб закрити діри в державному бюджеті. Він зробив подібний крок після фінансової кризи і в 2010 році оподатковував банки, комерційні компанії та енергетичні компанії. Це допомогло зменшити дефіцит, але підірвало довіру інвесторів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в сусідній Угорщині ввели надзвичайний стан через війну в Україні. Уряд Угорщини неодноразово заявляв, що чітко виступає за якнайшвидше відновлення миру і водночас за інтереси безпеки Угорщини.

Введений в Угорщині з опівночі вівторка надзвичайний стан – це крок, який спрощує правотворчість, вважає експерт. Також посольство Угорщини розповіло, що режим НС в Угорщині дає уряду необхідні інструменти для надання допомоги біженцям.

Варто відзначити, що Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська