1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Надзвичайний стан в Угорщині: що сказав Віктор Обран / ВІДЕО

24.05.2022 19:55 Без кордонів ВАЖЛИВО

Уряд, реалізуючи своє право, гарантоване конституцією, сьогодні з опівночі оголошує надзвичайний стан через війну в Україні.

Уряд, реалізуючи своє право, гарантоване конституцією, сьогодні з опівночі оголошує надзвичайний стан через війну в Україні.

Про це прем'єр-міністр Угорщини повідомив у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook.

"Ми не втрачаємо жодної хвилини, бо поруч йде війна. Війна, кінця якій ніхто не бачить", - заявив Орбан.

"Ця війна становить постійну загрозу для Угорщини, ставить під загрозу нашу фізичну безпеку, а також ставить під загрозу енергопостачання та фінансову безпеку економіки та сімей. Ми бачимо, що війна і санкції Брюссела призвели до величезного економічного потрясіння і різкого зростання цін", – сказав він.

Орбан вкотре наголосив, що Угорщина повинна захищати фінансову безпеку угорських сімей. За його словами, це вимагає простору для маневру та негайних дій.

"Як і надзвичайний стан, запроваджений під час епідемії, це дозволить уряду негайно відреагувати та захистити Угорщину та угорські родини всіма можливими засобами. Про наші перші рішення я буду інформувати вас завтра", – підсумував Орбан.

Уряд Угорщини неодноразово заявляв, що чітко виступає за якнайшвидше відновлення миру і водночас за інтереси безпеки Угорщини. Однак через тривалу війну, плани щодо санкцій у Брюсселі та економічні наслідки вважає, що введення надзвичайного стану є особливо обґрунтованим, повідомило видання Kárpát.in.ua з посиланням на угорське інформагенство МТІ.

 

Нагадаємо, нова президентка Угорщини Каталіна Новак озвучила позицію щодо війни Росії проти України.

“Ми засуджуємо путінську агресію, збройний напад на суверенну державу. Ми, угорці, хочемо миру тут і в сусідніх країнах. Ми не нейтральні”, - зазначається у відеовиступі президентки, опублікованому на сторінці угорського консульства в Ужгороді.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан визнає, що Росія розв’язала війну в Україні, напала на Україну, і це агресія. Про це інформагентству МТІ повідомив речник прем’єр-міністра Берталан Гаваші.

“Наші серця, природно, з тими, на кого здійснено напад. Але ніхто не може вимагати від нас, щоб ми відправили наших солдатів на війну, яка не має до нас жодного стосунку”, – сказав Орбан.

 

Читайте на ГК:В Угорщині до учнів Школи української мови ім. Лесі Українки завітав Генконсул Угорщини в Ужгороді /ВІДЕО
Читайте на ГК:Зловили на “гарячому”: в Угорщині пов’язали 19-річного українця-шахрая
Читайте на ГК:Українські діти мають можливість навчатися рідною мовою у Ніредьгазі (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська