1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Генконсульство Угорщини в Ужгороді вручило подарунки переможцям конкурсу (ВІДЕО)

24.05.2022 11:10 Без кордонів

Мова йде про конкурс малюнків започаткований Національним інститутом стратегічних досліджень (Угорщина) для учнів дошкільних, середніх та вищих закладів освіти Карпатського регіону.

Мова йде про конкурс малюнків започаткований Національним інститутом стратегічних досліджень (Угорщина) для учнів дошкільних, середніх та вищих закладів освіти Карпатського регіону.

Його проводять далеко не вперше, а свої роботи для участі в конкурсі щороку надсилають кілька тисяч учасників, повідомив КО.

«Угорський герб та прапор» – ось тема, за якою учасники готували малюнки. Кожен з них демонстрував своє бачення, як класичне, так і абстрактне. Діти Закарпаття теж щороку надсилають свої роботи до дипломатичних установ Угорщини в Ужгороді та Берегові, які й відправляють шедеври юних художників до Будапешта на розгляд комісії конкурсу.

Дипломатичне представництво Угорщини в Ужгороді вже вручило подарунки учасникам з різних куточків Закарпаття. Наразі ж свої заслужені призи отримали вихованці та викладачі Ужгородської дитячої школи мистецтв. Під час передачі нагород Наталія Громова, директор закладу, зазначила, що учні вже кілька років поспіль беруть участь у такому цікавому та творчому конкурсі. Традиційно конкурс проводять в березні, але цьогоріч, через об’єктивні причини, його перенесли на пізнійший термін.

«У школі мистецтв навчається багато талановитих дітей, тож для нас всі вони – наша гордість. Цей рік не став винятком і гарна традиція продовжилася, адже п’ять учнів і три педагоги-наставники стали переможцями художнього конкурсу. Для нас це велике свято і я приємно вражена, що ми маємо стільки дійсно талановитих дітей», – додала пані Наталія.

Консул Едіна Албертне Шімон розповіла, що конкурс з тематикою «Угорського гербу та прапора», має за мету єднати народи та громади. Так, угорський уряд 16 березня визначив Днем угорського гербу та прапора і щороку до відзначення цього свята проводять творчий конкурс. Всі переможці конкурсу отримують цінні подарунки та книги.

«Цього року до участі в конкурсі надіслали понад 2200 робіт і 50 есе з різних куточків Карпатського регіону. Велика радість для нас, що закарпатcькі діти разом зі своїми педагогами теж активно долучилися та надіслали велику кількість малюнків», – зазначила пані консул.

Крім того, Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді подарувало Ужгородській дитячій школі мистецтв комплект книг угорською мовою, які обов’язково знайдуть вдячних читачів.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

Відео – Дмитро МИСЬ

Нагадаємо, Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні.  Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Читайте на ГК:Зловили на “гарячому”: в Угорщині пов’язали 19-річного українця-шахрая
Читайте на ГК:Українські діти мають можливість навчатися рідною мовою у Ніредьгазі (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Угорщині близько 40 тисяч наших земляків подали заяви на отримання статусу біженця (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська