1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Спільно з угорцями: на Закарпатті створять концепцію з розміщення тимчасово переміщених осіб

24.05.2022 09:49 Без кордонів

На Закарпатті створять концепцію з розміщення тимчасово переселених українців.

На Закарпатті створять концепцію з розміщення тимчасово переселених українців.

Про це у ході участі делегації Закарпатської обласної ради у загальних зборах європейського об’єднання територіального співробітництва (ЄОТС) ТИСА в угорському місті Кішварда розповів голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.

«Ми говорили про те, що можемо отримати невеликий грант, розміром 15 тисяч євро для розробки концепції розміщення тимчасово переселених осіб (ТПО). Це – та конкретика, якої вдалося досягнути у результаті виступу мого колеги, голови зборів області Саболч-Сатмар-Берег Угорщини пана Оскара Шестака з цього питання на Комітеті Регіонів у Брюселі. Адже зараз основна проблема у цьому напрямку – забезпечити внутрішньо переселених українців житлом та організувати до 1 вересня навчальний і виховний процес у тих закладах, де вони зараз проживають», – розповів Володимир Чубірко.

Відтак за грантові кошти спільно з обласною військовою адміністрацією буде розроблено техніко-економічний і соціальний план розселення ТПО. Зараз у області є чимало будівель, які можна відремонтувати і пристосувати для проживання, а після війни використати для освітніх потреб краю.

У ході зборів було затверджено звіт про роботу об’єднання за 2021 рік та узгоджено план заходів ЄОТС на 2022 рік. Зокрема йшлося про продовження проєктів Zero Waste (нуль відходів з побудови сміттєсортувального заводу у селі Яноші на Берегівщині та) та РЕВІТАЛ (із запобігання забрудненню річки Тиса підземними водами соляних шахт у селищі Солотвино на Тячівщині) та роботою над новими проєктами.

Окремо мова йшла і про створення реабілітаційного хабу для військових на Закарпатті через відновлення і об’єднання кількох комунальних закладів, що нині не діють.

Також заплановано зосередитися на проєктах, що стосуються відновлювальних джерел енергії. Адже ЄС приділятиме цьому напрямку значну увагу, аби мінімізувати свою залежність від російських нафти і газу.

Окрім голови облради, у складі делегації з української сторони були присутні депутат закарпатської облради, голова Спостережної Комісії ЄОТС ТИСА Михайло Рівіс, директор ЄОТС ТИСА Юдіта Євчак, проєктний менеджер ЄОТС ТИСА Кароліна Данч та начальник управління міжнародних та міжрегіональних зв’язків облради Василь Маковський.

Члени делегації подякували угорським партнерам за підтримку з перших днів війни в Україні та отримали черговий гуманітарний вантаж від Загальних Зборів області Саболч-Сатмар -Берег.

Про це інформує пресслужба Закарпатської обласної ради.

Нагадаємо, Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні.  Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Читайте на ГК:"ЄС має працювати над іншою тактикою": Уряд Угорщини закликав не вводити нові санкції проти Росії
Читайте на ГК:Чому Угорщина так відверто підтримує вступ України в ЄС: озвучена основна причина
Читайте на ГК:Є два логістичні вузли залізницею: Угорщина показала, як експортувати зерно з України
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська